ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Warto wiedzieć

ponad rok temu  19.04.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 3

Już trzy czwarte przedsiębiorców z branży TSL weryfikuje kontrahentów przed rozpoczęciem współpracy. Wśród najczęściej wskazywanych źródeł wiedzy o kontrahencie znalazły się giełdy wierzytelności i rejestry dłużników.

Jak wynika z badania przeprowadzonego na potrzeby raportu „Weryfikacja kontrahentów zagranicznych”, 74% przedstawicieli z branży transportu i logistyki sprawdza potencjalnych partnerów biznesowych przed podjęciem współpracy. Niemal jedna trzecia badanych korzysta z rejestrów handlowych, którym poświęcony został najnowszy raport Transcash.eu.

Branża TSL jest kluczowym sektorem polskiej gospodarki i niekwestionowanym liderem na skalę europejską. Nasi przewoźnicy realizują jedną piątą przewozów na wewnątrz unijnym rynku, co daje pierwsze miejsce na kontynencie, przed Niemcami i Hiszpanią. Zdecydowaną większość z tej puli stanowi transport zagraniczny, co oznacza, że dla polskich przewoźników współpraca z kontrahentem spoza kraju to standard. Biorąc pod uwagę widmo recesji krążące nad wieloma europejskimi gospodarkami, warto sprawdzać kondycję potencjalnego partnera przed przyjęciem zlecenia.

Raport Transcash.eu „Weryfikacja kontrahentów zagranicznych” powstał, by wspierać przewoźników w tym zadaniu. Zawiera metody i narzędzia, które pozwolą oprzeć decyzję o współpracy nie tylko na przeczuciu, ale też solidnej wiedzy i danych pochodzących z oficjalnych rejestrów handlowych.

Przewoźnik nie współpracuje w ciemno i korzysta z opinii

Na potrzeby raportu powstało również badanie przeprowadzone wśród aktywnych klientów Transcash. Grupę badanych tworzą przede wszystkim właściciele i pracownicy firm przewozowych, których zapytaliśmy o stosunek do weryfikacji zagranicznych kontrahentów i związane z tym praktyki. 74% ankietowanych potwierdziło, że sprawdza kontrahentów przed rozpoczęciem współpracy, przy czym tylko 23% z nich korzysta z pomocy firm specjalizujących się w tych działaniach.

Wśród najczęściej wskazywanych źródeł wiedzy o kontrahencie znalazły się giełdy wierzytelności (50%) i rejestry dłużników (37%). Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę kryteria, którymi kierują się firmy transportowe przy weryfikacji nowych partnerów. Wśród tych, które uczestnicy badania uznali za szczególnie istotne podczas weryfikacji zagranicznego kontrahenta, znalazły się okres prowadzonej działalności (68%), terminy płatności (52%) oraz jej rozpoznawalność na rynku polskim czy zagranicznym (43%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony