Ogumienie

ponad rok temu  15.10.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 2

W teorii wiemy jak jeździć ekonomicznie, ale czy przekładamy tę wiedzę na odpowiednie zachowania za kierownicą? Okazuje się, że niemal połowa kierowców jeździ raczej spokojnie, choć w miarę potrzeb zdarza im się prowadzić dynamicznie. Natomiast jeden na dziesięciu ankietowanych „czasem lubi poszaleć”. Kobiety odrobinę częściej niż mężczyźni (13% vs 10%) przyznają się do takiego stylu prowadzenia. Staramy się również hamować silnikiem. Technika ta zwiększa oszczędność paliwa oraz przedłuża życie hamulców i opon. Okazuje się, że większość kierowców często (43%) lub zawsze (23%) hamuje w ten sposób. Mniej niż jeden kierowca na dziesięciu (8%) nigdy tego nie robi, a około 1/5 (27%) hamuje silnikiem rzadko.

Trwałość opony ważniejsza niż cena

Respondentów zapytano również o preferencje zakupowe podczas wyboru nowych opon. 1/5 z nich (22%) jako najważniejszy czynnik wskazuje trwałość opony. Na drugim miejscu znajduje się kryterium cenowe (17% wskazań), a na trzecim dopasowanie do warunków atmosferycznych (12%). Jaka opona dla Polaków jest „trwała”? Według ponad 1/3 badanych powinna przejeździć co najmniej 5 sezonów.

Dla Polaków coraz ważniejsza staje się również ekologia. Dbałość o stan środowiska naturalnego powinna iść przy tym w parze z jakością sprzedawanych produktów. 32% badanych podpisuje się pod stwierdzeniem, że firmy oponiarskie powinny oferować coraz wyższą jakość opon i jednocześnie być coraz bardziej „eko”, a kolejne 24% jest zdania, że biznes powinien coraz bardziej angażować się w ekologię.

- Projektując nowe opony staramy się stale zwiększać ich jakość oraz osiągane przebiegi, jednocześnie stosując rozwiązania, które będą przyjazne dla środowiska. To właśnie w duchu zrównoważonego rozwoju powstała technologia ContiRE.Tex, która wykorzystuje pochodzące z recyklingu butelki PET do produkcji ogumienia. Komplet opon wytworzonych z wykorzystaniem tej technologii „zawiera w sobie” aż 40 butelek, a poziomem wytrzymałości i bezpieczeństwa niczym nie różni się od opon „tradycyjnych” - dodaje Beniamin Szlęzak.

Fot. Continental

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony