ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Warto wiedzieć

12 miesięcy temu  24.05.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Koncern oponiarski będzie pozyskiwać 100% naturalnego kauczuku od firm, które przestrzegają nowych wytycznych w zakresie zrównoważonego rozwoju. Każda firma dostarczająca kauczuk naturalny do dwóch europejskich zakładów produkcyjnych Apollo Tyres, w Holandii i na Węgrzech, musi teraz przestrzegać kodeksu postępowania opracowanego przez globalną platformę na rzecz zrównoważonej gumy naturalnej.

Firma Apollo Tyres obecnie pozyskuje 100% swoich zapasów kauczuku naturalnego od przedsiębiorstw, które zobowiązały się do zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw zgodnie z kodeksem postępowania opracowanym przez globalną platformę na rzecz zrównoważonej gumy naturalnej (ang. Global Platform for Sustainable Natural Rubber; GPSNR). Nowa inicjatywa, która niedawno weszła w życie i stanowi część globalnej strategii w zakresie zrównoważonego rozwoju Apollo Tyres, dotyczy dostaw kauczuku naturalnego do dwóch europejskich zakładów produkcyjnych firmy w Holandii i na Węgrzech.

Nowe zobowiązanie już doprowadziło do znaczących zmian w europejskim łańcuchu dostaw Apollo Tyres, a firma zawarła nowe umowy na dostawę kauczuku naturalnego z przedsiębiorstwami, które wdrażają zrównoważoną politykę w zakresie zaopatrzenia lub identyfikowalności łańcucha dostaw. Dzięki temu wszystkie opony produkowane w zakładach Apollo Tyres w Europie będą teraz wytwarzana z wykorzystaniem kauczuku naturalnego pochodzącego od dostawców, którzy zobowiązali się do realizacji zasad GPSNR — unikania nieekologicznych praktyk, które mogłyby mieć negatywny wpływ na klimat, przyrodę, prawa człowieka oraz gospodarki lokalne.

Założona w 2018 r. GPSNR jest międzynarodową, wielostronną organizacją, w której członkostwo jest dobrowolne. Jej misją jest prowadzenie działań mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu łańcucha wartości kauczuku naturalnego na czynniki społeczno-gospodarcze i środowiskowe. Organizacja zrzesza ponad 200 członków reprezentujących ponad 55% globalnego łańcucha wartości kauczuku naturalnego, w tym producentów opon, samochodów i surowców. Członkowie, tacy jak Apollo Tyres, proszeni są o zobowiązanie się do realizacji wizji i misji platformy, a także do przestrzegania 12 zasad dotyczących zrównoważonego kauczuku naturalnego określonych w oświadczeniu członków założycieli oraz w ramach polityki GPSNR. Zasady te obejmują zgodność z prawem, prawa człowieka, dobro lokalnej społeczności, wydajność produktów, identyfikowalność łańcucha dostaw i inne postanowienia polityki.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony