ReklamaB1 ŚO prinxtire 08.09-08.11 Piotr

Wydarzenia

8 miesięcy temu  24.01.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Opona Pirelli P Zero Elect została wybrana przez BMW M na wyposażenie nowego BMW i4 M50, pierwszego w pełni elektrycznego samochodu opracowanego przez dywizję marki specjalizującą się w wysokich osiągach, która w zeszłym roku obchodziła 50-lecie powstania. Najnowsze bezemisyjne coupé dołącza teraz do wielu innych samochodów BMW M, dla których Pirelli opracowuje opony z przeznaczeniem na oryginalne wyposażenie.

BMW i4 M50 wyznacza drogę do całkowitej elektryfikacji działu sportowego bawarskiej marki. Samochód wyposażono w dwa silniki elektryczne napędzające wszystkie cztery koła, co pozwala na osiągnięcie mocy całkowitej 544 KM (400 kW) i przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Aby poradzić sobie z wysokimi osiągami samochodu i spełnić wyjątkowe wymagania wspólne dla wszystkich pojazdów elektrycznych, Pirelli opracowało ogumienie P Zero z technologią Elect, które można rozpoznać po specjalnych oznaczeniach na ścianie bocznej opony.

Oprócz gwiazdki, która identyfikuje wszystkie dedykowane opony do marki BMW stosowane na oryginalne wyposażenie, logo Elect wskazuje również, że opona została specjalnie opracowana w celu uzupełnienia właściwości pojazdów typu BEV lub pojazdów hybrydowych typu plug-in, takich jak dostępny natychmiast moment obrotowy, zwiększona masa za sprawą akumulatorów oraz wymagań związanych z cichą pracą podzespołów w trakcie podróży. Konstrukcja opony Pirelli została wzmocniona, aby wspierać samochód i zapewniać maksymalne osiągi nawet podczas dynamicznej jazdy sportowej. Specjalna mieszanka o wysokiej przyczepności została również opracowana tak, by zapewniać maksymalną przyczepność, gwarantując precyzyjne i efektywne prowadzenie.

Pirelli i BMW M

W 2022 roku dział motorsportowy BMW M obchodził 50-lecie powstania, przenosząc doświadczenie zdobyte w sportach motorowych na drogi publiczne. Firma Pirelli w ciągu ponad 150-letniej historii i ponad 110-letniej historii rywalizacji w sportach motorowych zgromadziła podobną praktykę, która umożliwia włoskiej marce tworzenie opon szytych na miarę dla najbardziej kultowych i prestiżowych marek wyczynowych na świecie, poprawiając wrażenia płynące z jazdy i wpływające na wyostrzenie dynamiki pojazdów. Współpraca Pirelli z BMW M zaowocowała m.in.: oponami do SUV-ów X3 M i X6 M, które posiadają homologowane opony P Zero na lato i Scorpion Winter na zimę. Pirelli wyposaża również prestiżową Serię 8 w opony P Zero, a kultowe M5 CS wyłącznie w opony P Zero Corsa, dysponujące homologacją zarówno na tor, jak i na drogi publiczne.

Fot. Pirelli

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony