ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

4 miesiące temu  27.11.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Bridgestone Ecopia ENLITEN to najnowsza generacja opon długodystansowych, wspierająca floty poprzez najlepszą w swojej klasie efektywność paliwową i zwiększoną żywotność. Dostępna od stycznia 2024 roku, nowa gama opon Bridgestone Ecopia ENLITEN oferuje aż o 40 procent zwiększoną żywotność dla opon na osi kierującej oraz do 6 procent dla opon na osi napędowej.

Najnowsza gama opon uzyskała klasę A na etykiecie UE pod względem oporu toczenia, co przekłada się na 12-procentową redukcję dla opon napędowych i 8-procentową redukcję dla opon kierujących w porównaniu z poprzednią generacją.

Opony te wspierają floty poprzez najlepszą w swojej klasie efektywność paliwową i zwiększoną żywotność. Ta najnowsza generacja opon powstała w oparciu o technologię ENLITEN, która zapewnia większą trwałość i redukcję oporu toczenia.

Przygotowanie flot do działania w zmieniającym się świecie

Ponad połowa transportu w Europie odbywa się drogami, przy czym prawie 40 procent tego to przewozy międzynarodowe. W związku z tym zapotrzebowanie na transport długodystansowy jest wysokie. Jednakże branża musi dostosować się do wymogów ekonomicznych, zwracając uwagę na efektywność kosztową, bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące emisji CO2 oraz wdrażać nowe i innowacyjne rozwiązania zintegrowane.

W odpowiedzi na potrzeby flot poszukujących optymalnych rozwiązań, Bridgestone wprowadza nową gamę opon długodystansowych Ecopia ENLITEN, która zapewnia najlepszą w swojej klasie efektywność paliwową.

Premiera ta oznacza pierwsze zastosowanie technologii ENLITEN w oponie ciężarowej Bridgestone. ENLITEN to połączenie zaawansowanych technologii zapewniających maksymalne bezpieczeństwo, doskonałe osiągi opon, poprawione wskaźniki zrównoważonego rozwoju i obniżone koszty eksploatacyjne, przy jednoczesnym dostosowaniu opon do pojazdów elektrycznych i przyszłych technologii.

Pakiet technologiczny Ecopia ENLITEN zawiera nowe technologie i innowacje od Bridgestone. Te obejmują wzory bieżnika zmniejszające utratę energii oraz wysokowydajne mieszanki dla najniższych w klasie oporów toczenia, a także nową konstrukcję spiralnego opasania w niskoprofilowych oponach Ecopia Steer ENLITEN, która zwiększa siłę skrętu i optymalizuje rozkład nacisku, poprawiając tym samym żywotność bieżnika. W efekcie gama Bridgestone Ecopia ENLITEN oferuje osiągi, które jednocześnie obniżają koszty operacyjne i emisję CO2.

Opony uzyskały klasę A na etykiecie UE pod względem oporu toczenia, co oznacza 12-procentową redukcję dla opon napędowych i 8-procentową redukcję dla opon kierujących w porównaniu z poprzednią generacją. Żywotność bieżnika opon Ecopia ENLITEN również uległa znacznej poprawie, co przekłada się na 40-procentowy wzrost przebiegu na osi kierującej – oraz 6 procentowy wzrost na osi napędowej.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony