Ogumienie

Opony

Opony osobowe

5 miesięcy temu  14.01.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 3

W 2019 r. wprowadzono opony z technologią Enliten, zużywającą podczas produkcji mniej materiałów i obniżającą zużycie paliwa. W odpowiedzi na globalne makrotrendy, takie jak zmiany klimatyczne czy urbanizacja, uruchomiono także szereg przełomowych projektów w zakresie mobilności CASE, realizowanych we współpracy z wiodącymi producentami samochodów. W 2019 r. około 100 różnych rozmiarów opon Bridgestone trafiło na felgi 50 różnych modeli samochodów 14 producentów w regionie EMEA. Koncern odnotował 10% wzrost w stosunku do poprzedniego roku w obszarze wyposażenia HRD+ (High Rim Diameter).

Od niemal 90 lat Bridgestone dostarcza produkty i usługi wiodącym producentom oryginalnego wyposażenia na świecie. W 2019 r. Bridgestone był marką najchętniej wybieraną przez BMW, Audi, SEATA i Toyotę, oraz głównym dostawcą dla producentów aut takich jak Volkswagen, Skoda czy Mercedes.

 Bridgestone to największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy oraz wiodący inwestor w branży w obszarze badań i rozwoju. Dlatego też producenci samochodów w ubiegłym roku chętnie angażowali się we wspólne projekty, czerpiąc korzyści z wiedzy i zaangażowania Bridgestone. W ten sposób rozpoczęto pracę m.in. nad przełomowymi projektami z dziedziny CASE (Connected, Autonomous, Shared and Electric - pojazdy połączone, autonomiczne, współdzielone i elektryczne), opracowano także nowe technologie i rozwiązania, takie jak innowacyjna technologia Enliten, która poprawia kluczowe parametry jazdy. Dzięki wspólnym inicjatywom w krajach regionu EMEA Bridgestone dostarczył około 100 rozmiarów opon na pierwszy montaż do przeszło 50 modeli aut 14 różnych producentów. Co więcej, segment opon w rozmiarze 18” i większym (HDR+), wzrósł o przeszło 10 procent w porównaniu do 2018 r.

Debiut technologii Enliten

W 2019 r. Bridgestone wprowadził całkiem nową technologię Enliten, która obniża wagę opony i pomaga sprostać globalnym wyzwaniom w zakresie mobilności, związanymi z ochroną środowiska.

Enliten powstała z myślą o środowisku – pozwala maksymalnie zredukować opór toczenia opony, czyli jeden z kluczowych czynników wpływających na spalanie lub zużycie akumulatora. Enliten wymaga zastosowania znaczniej mniej materiałów1, dzięki czemu obniża negatywny wpływ opony na środowisko naturalne, obniżając tym samym zużycie paliwa lub zwiększając zasięg baterii. W 2019 r. technologię Enliten zastosowano po raz pierwszy w nowym elektrycznym modelu Volkswagena, ID.3 oraz Audi RS Q3. W 2020 r. Bridgestone planuje wprowadzić technologię Enliten do kolejnych modeli różnych producentów.

Tagi: Bridgestone,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony