ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Wydarzenia

2 miesiące temu  08.12.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

FIA ogłosiła, że od sezonu 2026-2027 do sezonu 2029-2030 Bridgestone będzie wyłącznym dostawcą opon dla ABB FIA Formula E World Championship. Jest to kluczowy moment w realizacji globalnej strategii firmy, która koncentruje się na zrównoważonym rozwoju w sporcie motorowym.

Umowa z FIA oznacza kontynuację prac nad rozwojem zrównoważonych technologii i zwiększenie tempa wprowadzania kolejnych innowacji – na etapie produkcji, eksploatacji opon oraz przetwarzania ich na surowce wtórne. Zgodnie z misją, „służenia społeczeństwu produktami najwyższej jakości”, Bridgestone jest zaangażowany w kształtowanie przyszłej mobilności i dostarczanie produktów niezbędnych dla zrównoważonych inicjatyw w sportach motorowych na całym świecie. To kolejny przykład zaangażowania firmy w tworzenie zrównoważonego społeczeństwa, nie tylko na torze wyścigowym.

- Sporty motorowe to nasza pasja. Zawsze tak było i zawsze tak będzie. Jestem bardzo szczęśliwy, że moge ogłosić nasz powrót do FIA World Championship po półtorej dekady i to w roku, w którym obchodzimy 60. rocznicę naszej obecności w sporcie motorowym. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wyłącznym dostawcą opon dla Formuły E od sezonu 2026-2027. Bridgestone, dzieląc się pasją do wyścigów i chęcią wygrywania, nieustannie podejmuje wyzwania, aby umożliwić zespołom osiąganie najlepszych wyników. Wszystko to, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa, zgodnie z naszą zasadą "opony niosą życie". Bridgestone planuje rozwijać zrównoważone produkty klasy premium w sporcie motorowym, z nieustającą pasją do podejmowania wyzwań i dążenia do doskonałości na każdym etapie. Kluczowym elementem naszej umowy z FIA będzie rozwój technologii "ENLITEN". Z niecierpliwością oczekuję rozpoczęcia naszych działań w Formule E w sezonie 2026 – 2027 - mówi Shu Ishibashi, Global CEO and Representative Executive Officer w Bridgestone Corporation.

Fot. Bridgestone

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony