Ogumienie

9 miesięcy temu  10.09.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Mistrz Świata Formuły 1 powołał swój własny zespół: X44  Continental dostarczy opony zaprojektowane specjalnie do elektrycznych aut ODYSSEY 21 

Na mniej niż pół roku przed pierwszym startem serii wyścigów off-roadowych Extreme E, organizatorzy ujawniają informacje o kolejnych zespołach, które przeniosą profesjonalny sport motorowy w najdalsze zakątki planety – tym razem w elektrycznych SUV-ach. 

Mistrz Świata Formuły 1 Lewis Hamilton ogłosił, że jego nowo założony zespół X44 dołączy do wyścigów. „W projekcie Extreme E spodobało mi się nastawienie na środowisko” – mówi król wyścigów samochodowych, wyjaśniając swoje zaangażowanie. Cechą charakterystyczną Extreme E jest wybór miejsc, w których odbędą się wyścigi, w bezpośrednim sąsiedztwie obszarów zagrożonych ekologicznie. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi przez fanów sportów motorowych na całym świecie, a także polityków, lokalne społeczności i władze w miejscach, gdzie odbędą się wyścigi, na zmiany klimatyczne – i zachęca do podwojenia wysiłków na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia.

„Każdy z nas ma moc, by coś zmienić” – mówi Hamilton i wyjaśnia: „Fakt, że mogę połączyć swoje zamiłowanie do motoryzacji z miłością do naszej planety, aby wywrzeć pozytywny wpływ na klimat, naprawdę wiele dla mnie znaczy. Czuję się niesamowicie dumny, mogąc zaprezentować mój zespół i potwierdzić jego uczestnictwo w formule Extreme E”. 

Dzięki dołączeniu teamu X44, formuła Extreme E liczy już osiem zespołów.

W miarę jak ostatnie przygotowania nabierają kształtu, napięcie rośnie” – mówi Sandra Roslan, odpowiedzialna za projekt Extreme E w Continental. „Jako partner założycielski i wyłączny dostawca opon, jesteśmy podekscytowani pozyskaniem Lewisa Hamiltona do udziału w tej nowej, wyjątkowej serii wyścigów. Jego nazwisko z pewnością odegra ogromną rolę w zwróceniu uwagi świata na serię Extreme E już w pierwszym sezonie”.

Nazwa nowego zespołu Hamiltona pochodzi od jego numeru startowego 44 w Formule 1. Sześciokrotny Mistrz Świata F1 zadebiutował podczas Grand Prix Australii w 2007 roku, zostając najmłodszym Mistrzem Świata w historii Formuły 1 z McLarenem w 2008 roku. Hamilton kontynuował swój sukces, zdobywając 5 kolejnych tytułów mistrzowskich F1 z Mercedesem w latach 2014-2019.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony