Ogumienie

8 miesięcy temu  10.09.2020, ~ Administrator   

Strona 2 z 2

Zespół X44 Lewisa Hamiltona dołącza do siedmiu innych teamów, które już zapowiedziały udział w Extreme E, w tym słynnych amerykańskich zespołów IndyCar Andretti Autosport i Chip Ganassi Racing, hiszpańskiego projektu QEV Technologies, dwukrotnych mistrzów Formuły E Techeetah oraz brytyjskiego Veloce Racing, którego współzałożycielem jest obecny mistrz Formuły E, Jean-Eric Vergne.

Wśród pretendentów do zwycięstwa znajdą się również dwa zespoły z Niemiec – ABT Sportsline i HWA RACELAB. ABT Sportsline jest jednym z najbardziej utytułowanych niemieckich zespołów sportów motorowych i w ostatnich latach wygrał trzy najważniejsze niemieckie serie: German Supertouring Championship, DTM i ADAC GT Masters. Z jedenastoma mistrzostwami kierowców i ponad 180 zwycięstwami w wyścigach jako zespół Mercedes-AMG, HWA jest jednym z czołowych zespołów DTM w historii. Oba teamy mają również doświadczenie w wyścigach w Formule E.

Nazwiska większości kierowców zespołów, które już zapowiedziały swój udział w Extreme E, nadal pozostają dobrze strzeżoną tajemnicą. 

Od 2021 r. Continental będzie głównym sponsorem wyścigów formuły Extreme E i wyposaży wszystkie auta biorące w nich udział w specjalne opony terenowe

Od 2021 r. Continental będzie głównym sponsorem wyścigów formuły Extreme E i wyposaży wszystkie auta biorące w nich udział w specjalne opony terenowe

Formuła Extreme E została powołana przez ten sam wizjonerski zespół, który założył Formułę E. Od 2021 r. Continental będzie głównym sponsorem wyścigów Extreme E i wyposaży wszystkie pojazdy, biorące udział w tych wyścigach, w specjalne opony przeznaczone do zróżnicowanych i niezwykle wymagających warunków terenowych. Ponadto, cyfrowa platforma do monitoringu opon od Continental – ContiConnect™ – zapewni bezprzewodową łączność z ogumieniem, a czujniki wewnątrz opon umożliwią stałe monitorowanie ciśnienia i temperatury.

Kolejne informacje dotyczące teamów biorących udział w Extreme E na bieżąco dostarczane w trakcie przygotowań do pierwszego sezonu wyścigów. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony