ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Wydarzenia

5 miesięcy temu  05.02.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Najbardziej zrównoważona seryjna opona Continental zdobywa „Złoto” w kategorii „Motoryzacja i transport / Akcesoria samochodowe” w konkursie International Design Awards 2023. Nagrody (IDA) przyznawane są corocznie od 2007 roku w celu wyróżnienia, świętowania i promowania wyjątkowych wizjonerów designu.

Jury konkursu International Design Awards (IDA) przyznało oponie UltraContact NXT nagrodę „Złoto” w kategorii „Motoryzacja i transport / Akcesoria samochodowe” za specjalną konstrukcję ściany bocznej. Dzięki zastosowaniu do 65% materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy ISCC Plus, UltraContact NXT jest jak dotąd najbardziej zrównoważoną oponą produkcyjną Continental.

- Naszą wizją projektową było wizualne przedstawienie zrównoważonej misji opony. Aby to osiągnąć, wykorzystaliśmy efekty 3D i głębi do zaprojektowania liścia jako symbolu przyszłościowego przesłania opony. Po raz pierwszy osiągnęliśmy ten efekt perspektywy - mówi Stefan Rittweger, projektant opony.

- Konstrukcja bieżnika jest nie tylko zoptymalizowana technicznie, ale także wspiera zaufanie do produktu poprzez swój charakter. Szczegóły konstrukcyjne, takie jak miękki kształt nacięć poprzecznych i krawędzie bloków bieżnika, zapewniają m.in. doskonałe właściwości ścierne. Wzornictwo i technologia są doskonale skoordynowane.

Nowa opona letnia Continental łączy w sobie wysoki udział materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy z maksymalnym bezpieczeństwem oraz osiągami. Wszystkie dostępne rozmiary osiągają najlepszą ocenę na etykiecie opon UE („A”) w obszarach oporu toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego. Continental niestrudzenie pracuje nad rozwojem innowacyjnych technologii oraz zrównoważonych produktów i usług w całym swoim łańcuchu wartości, od pozyskiwania zrównoważonych materiałów po recykling zużytych opon. Do 2030 roku producent opon klasy premium zamierza wykorzystywać w swoich oponach ponad 40% materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu.

UltraContact NXT jest ważnym krokiem w kierunku realizacji tych ambitnych celów zrównoważonego rozwoju i stania się najbardziej postępowym producentem opon, zgodnie z programem strategicznym Vision 2030.

Nagrody International Design Awards (IDA) przyznawane są corocznie od 2007 roku w celu wyróżnienia, świętowania i promowania wyjątkowych wizjonerów designu oraz odkrywania wschodzących talentów w dziedzinie architektury, projektowania wnętrz, produktów, grafiki i projektowania mody na całym świecie. Jury, składające się z czołowych ekspertów w dziedzinie architektury, mody, projektowania wnętrz, projektowania produktów i grafiki, ocenia każdą pracę według ścisłych kryteriów, takich jak innowacyjność, estetyka, funkcjonalność i zgodność z zasadami ekologii. Tylko w 2023 roku jury oceniło tysiące zgłoszeń z prawie 80 krajów.

Fot. Continental

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony