Ogumienie

ponad rok temu  27.10.2016, ~ Bartłomiej Ryś   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Przyzwyczajamy się do tego, że słowa „WinterContact” oraz „zwycięzca testu opon” są ze sobą coraz bliższe. Tym razem opona zimowa Continental WinterContact TS 850 P, po zgarnięciu nagród w kilku branżowych pismach zachodnich, sięgnęła po najwyższy stopień podium w teście niemieckiego magazynu Sport Auto. Co ciekawe, w teście, w którym „udział” wzięło 6 opon pokazał, że tańszy produkt z Indonezji nie musi oznaczać najniższej wydajności.

W rozmiarze 235/40 R18 magazyn Sport Auto zaznaczył, że opona Continentala jest „bezpieczna na śniegu”, „wybitna na mokrej nawierzchni” i oferuje „zwiną i dokładną charakterystykę prowadzenia auta na suchej nawierzchni”. Pomimo niedoskonałości takich jak aquaplaning czy komfort jazdy, Sport Auto przyznał oponie znaczek „highly recommended” co oznacza „wysoko polecana”. 

Drugie miejsce przypadło oponie Goodyear UltraGrip Performance Gen-1, która uzyskała znaczek „polecana”. Dunlop SP Winter Sport 5  to miejsce trzecia, a Pirelli Sottozero 3 - czwarte. Magazyn zaznaczył, że Goodyear to opona bardzo bezpieczna i gwarantuje niezawodną jazdę zarówno po śniegu jak i suchej nawierzchni. Najlepiej w teście niweluje zjawisko aquaplaningu i ma bardzo niskie opory toczenia. Dunlop natomiast to najkrótsza droga hamowania a Pirelli „najlepsza wydajność na śniegu” w całym teście. 

Zazwyczaj w europejskich testach można znaleźć co najmniej jedną oponę z Dalekiego Wschodu. Po co? Przede wszystkim po to, aby pokazać różnicę w jakości wykonania (i bezpieczeństwie) w porównaniu do opon czołowych producentów. Ten zabieg nie udał się jednak w przypadku testu magazynu Sport Auto.

GT Radial Champiro WinterPRO HP, opona od producenta z Indonezji, zajęła piąte miejsce. Była tańsza o 76 euro od najdroższej opony w teście. Magazyn nadał jej jednak znaczek „nadal warta polecenia” ze względu „przyzwoitą przyczepność” i siłę hamowania na śniegu. Opona ma „wyważoną dynamikę zarówno na suchej jak i mokrej powierzchni” oraz „generuje mało hałasu”. Niestety, miała ona również najdłuższą drogę hamowania na śniegu przy prędkości 50 km/h, testerzy zwrócili też uwagę na dość duże opory toczenia. 

 

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony