Ogumienie

29 dni temu  04.11.2020, ~ Administrator   

Fot. Driver

Strona 1 z 1

Pamiętacie wiosenne zamieszanie związane z brakiem jednoznacznej informacji - czy wyjazd autem na wymianę opon do warsztatu jest zgodny z prawem? Wątpliwość miała oczywiście związek z trwającym wówczas pełnym lockdownem i całkowitym zakazem przemieszczenia poza drogą do pracy i realizacją potrzeb dnia codziennego.

Wówczas skutek dały apele stowarzyszeń. Tak jest i teraz... 

Oto komunikat opublikowany na stronach Związku Dealerów Samochodów:

W związku z coraz częściej pojawiającymi się  doniesieniami informującymi o planach wprowadzenia zakazu przemieszczania się poza drogą do pracy i mając w pamięci doświadczenia z wiosny, Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i ZDS  skierowało do premiera, Ministra Rozwoju i Ministra Zdrowia apel by w przypadku wprowadzenia rygorystycznego ograniczenia swobody poruszania się serwisowanie pojazdów, w tym także sezonowa wymiana opon zostały uznane za spełniające definicję niezbędnych potrzeb dnia codziennego określonych w §5 pkt 2) rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Przypomnijmy, że w czasie pierwszej fali pandemii po naszej wspólnej interwencji Ministerstwo Zdrowia stwierdziło w piśmie z 8 kwietnia br. (sygn.: PRWL.024.29.2020.MZ), że wymiana opon stanowi zaspokojenie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

W apelu czytamy:

„Liczymy, że w pracach nad nowymi ograniczeniami nasze argumenty zostaną ponownie uwzględnione. Wymiana opon i szerzej serwisowanie samochodu, zapewniając zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, bezwzględnie podlega pod definicję niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Postawa kierowców, którzy nawet w dobie epidemii myślą jak bezpiecznie dojechać do pracy bądź na zakupy i nie obciążać służby zdrowia skutkami wypadku zasługuję na szacunek. Zwłaszcza, że serwisy samochodowe i oponiarskie już w czasie pierwszej fazy pandemii wprowadziły instrukcje epidemiologiczne i zapewniły bezpieczeństwo klientom.”

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony