ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Wydarzenia

6 miesięcy temu  18.10.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Apollo Tyres rozpoczęło dostawy długo oczekiwanej opony EnduMile LHT, pierwszej dedykowanej opony do naczep długodystansowych (LHT). Opona zapewnia imponujący poziom osiągów we wszystkich obszarach, w tym ocenę A dla oporu toczenia - po raz pierwszy dla opony ciężarowej Apollo Tyres.

Nowy produkt to najbardziej oszczędna pod względem zużycia paliwa opona do samochodów ciężarowych, jaką kiedykolwiek wyprodukowała firma Apollo Tyres w Europie i na całym świecie. Została opracowana tak, aby przewyższać osiągami najlepsze na rynku opony LHT.

Wzór bieżnika typu „free-rolling”, zaprojektowany specjalnie dla osi naczep, zawiera kompaktowy rowek w środkowej części, który wspomaga przyczepność i zapewnia wydajną pracę, jednocześnie osiągając ocenę A w zakresie hałasu drogowego. Opona charakteryzuje się szeroką i stabilną powierzchnią styku, która optymalizuje rozkład naprężeń, a zupełnie nowa mieszanka polimerów i wypełniaczy ogranicza opory toczenia, zapewniając jednocześnie stały poziom przyczepności na mokrych nawierzchniach. Innowacyjna mieszanka wspomaga również działanie w sytuacji zmian temperatury podczas długotrwałej eksploatacji, aby zachować doskonałe osiągi i trwałość opony.

W oponie EnduMile LHT zastosowano mocny karkas, który ułatwia bieżnikowanie, zapewniając niższe koszty w całym okresie eksploatacji - co jest kluczowym wymogiem dla wielu europejskich klientów podróżujących na długich dystansach.

Wyprodukowana w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym Apollo Tyres w Gyöngyöshalász na Węgrzech, opona przeszła rygorystyczny proces testowy trwający ponad dwa lata. Kierowana przez europejski zespół badawczo-rozwojowy Apollo Tyres z siedzibą w Holandii, opona EnduMile LHT została poddana zarówno wirtualnym, jak i rzeczywistym testom, aby stworzyć produkt, który jest dziś dostępny na rynku.

- Nasz zespół badawczo-rozwojowy pracował niestrudzenie, aby opracować oponę, która ma wyjątkowo niski poziom oporów toczenia, i jednocześnie wyznacza najwyższe standardy w zakresie zasięgu pojazdu, właściwości jezdnych i długoterminowej trwałości - trzech kluczowych obszarach dla rynku długodystansowego - powiedział John Nikhil Joy, dyrektor ds. opon do pojazdów ciężarowych i autokarów na rynku europejskim w firmie Apollo Tyres.

Fot. Apollo Tyres Ltd

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony