ReklamaB1 ŚO - continental 27.05-27.06 Mirek

Wydarzenia

Marketing w warsztacie

ponad rok temu  15.01.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Przed nami powrót marki spod znaku trójzęba na tor bolidem w 100-procentach elektrycznym. To pierwsza włoska luksusowa marka motoryzacyjna, która ustawi się na polach startowych dziewiątego sezonu ABB FIA Formula E World Championship.

We współpracy z panującymi wicemistrzami świata - MSG Racing, Maserati będzie ścigać się w pierwszych całkowicie elektrycznych mistrzostwach świata, które wyznaczają nowe ścieżki rozwoju technologicznego na torach i drogach, pokazują największych producentów motoryzacyjnych oraz wschodzące talenty międzynarodowego sportu motorowego.

Aby uczcić erę elektryczną i ważny kamień milowy, jakim jest tegoroczne pierwsze E-Prix w Meksyku na Autódromo Hermanos Rodríguez, Maserati łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość marki. Potężny GT Folgore, pierwsze elektryczne Maserati w historii, z malowaniem oddającym hołd zwycięstwom Maserati oraz wspaniałym kierowcom spod znaku trójzębu, którzy zajmowali najwyższe miejsca na podium, ustawia się obok elektryzującego Maserati Tipo Folgore, gotowego do przejęcia pałeczki wyścigowej i napisania kolejnego rozdziału w wyścigowej historii marki.

Zwycięskie DNA Maserati i determinacja są charakterystyczne dla marki z Modeny od czasu jej pierwszego zwycięstwa w 1926 r. Teraz Formuła E oferuje wyjątkowo konkurencyjną i atrakcyjną platformę do przeniesienia elektrycznych innowacji z toru na drogę, gdy trójząb powraca do wyścigów.

Wybór kierowców zespołu Maserati MSG Racing, Edoardo Mortara i Maximilian Günther, został ogłoszony w listopadzie. Następnie w grudniu na Piazza Grande w Modenie zaprezentowano fanom niecierpliwie oczekującym powrotu Maserati do wyścigów barwy samochodu wyścigowego Gen3, podkreślające dziedzictwo marki i jej pragnienie przywrócenia miejsca Maserati w centrum sportów motorowych.

Na jakich oponach ścigać będzie się Maserati MSG Racing Team? To koreański koncern oponiarski od sezonu 2023 wyłącznym dostawcą opon i partnerem technicznym Formuły E. Pod koniec grudnia minionego roku miała miejsce prezentacja nowej opony wyścigowej Ion.

Fot. Maserati

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony