Ogumienie

Opony

Opony osobowe

5 miesięcy temu  17.04.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Czy możliwe jest uzyskanie równowagi pomiędzy osiągami, efektywnością paliwową i przebiegiem? Marketingowcy Fulda przekonują, że udało się to inżynierom tej marki w nowej ofercie produktów: oponie EcoControl HP2 i EcoControl SUV.

Pierwsza z nich wyróżnia się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie bieżnika i konstrukcji, druga, dzięki nowej, lekkiej konstrukcji oferuje jeszcze lepszy komfort jazdy.

Nowa EcoControl HP2 oferuje większą precyzję kierowania i kontrolę zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Zoptymalizowany kontur bieżnika i nowa konstrukcja opony sprawiają, że formułuje się kwadratowy odcisk, przez co opona osiąga większą powierzchnię styku. Zastosowanie ulepszonej mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki pozwala skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Poprawia ona też kontakt ogumienia z podłożem, zwiększając pewność prowadzenia pojazdu w zakrętach. Wyższa głębokość bieżnika – zwiększona dzięki wysokości żeber – wydłuża żywotność opony. Z kolei zoptymalizowana konstrukcja i mieszanka bieżnika działają synergicznie, aby ograniczyć straty energii, tym samym zwiększając oszczędność paliwa.

Opona przeznaczona jest do każdego stylu jazdy, docenią ją zarówno kierowcy z bardziej umiarkowanym podejściem, jak i lubiący dynamiczniejszą jazdę. Opona dostępna jest w 24 rozmiarach

Jazda SUV-em może być jeszcze płynniejsza i przyjemniejsza dzięki EcoControl SUV. Opona wyróżnia się lżejszą konstrukcją, która wpływa na niższe opory toczenia, a w konsekwencji lepszą efektywność paliwową. Nowe ogumienie oferuje też lepszą przyczepność. To zasługa adhezyjnej mieszanki krzemionkowej, która znacznie poprawia hamowanie i prowadzenie. Dodatkowo ulepszona konstrukcja w połączeniu z trwałą mieszanką bieżnika zwiększa powierzchnię styku opony z podłożem, tym samym poprawiając przebiegi. Opona EcoControl SUV dostępna jest w 15 rozmiarach

Tagi: Fulda

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony