Ogumienie

ponad rok temu  20.05.2010, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Goodyear Dunlop wprowadza najnowszą generację opon RunOnFlat. Nowa technologia oferuje liczne korzyści dla producentów samochodów, użytkowników oraz środowiska, w tym zmniejszone opory toczenia, poprawę zużycia paliwa, tj. obniżony poziom emisji CO2. Najnowsza generacja to również kolejny przełom w technologii RunOnFlat: nowe opony ROF oferują poziom komfortu porównywalny z normalnymi oponami. W związku z tym producenci samochodów nie muszą modyfikować zawieszenia lub podwozia w swoich modelach, aby stosować nowe opony RunOnFlat. Wszystkie auta wyposażone w System Kontroli Powietrza w Oponie (TPMS – Tire Pressure Monitoring System) mogą być zaopatrzone w opony, w których zastosowano najnowszą generację technologii RunOnFlat.
Goodyear to od wielu lat jeden z liderów w dziedzinie opracowywania innowacyjnych technologii oponiarskich, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa. W ostatnich latach znacząco wzrosła akceptacja technologii ROF na rynku, a firma nieustannie koncentruje się w swoich badaniach na doskonaleniu tej technologii.


TÜV SÜD potwierdza doskonałe osiągi najnowszej generacji opon RunOnFlat

Niezależna niemiecka organizacja badawcza TÜV SÜD Automotive przeprowadziła szeroki program testów, w których sprawdziła komfort i cechy opon. Najnowsza generacja opon RunOnFlat Goodyeara uzyskała taki sam lub wyższy poziom osiągów, jak opony głównych konkurentów, w których nie zastosowano tego typu technologii. Obejmuje to o 4% krótszą drogę hamowania na mokrych nawierzchniach i o 13% niższy opór toczenia opon w porównaniu do średniej testowanych opon. TÜV SÜD Automotive potwierdziła również większą mobilność technologii Goodyeara, która umożliwia kierowcom przejazd przynajmniej 80 km z maksymalną prędkością 80 km/h nawet po przebiciu opony lub całkowitej utracie powietrza.
Wszystkie obiektywne i subiektywne testy TÜV SÜD Automotive potwierdziły, że przetestowane opony RunOnFlat Goodyeara są tak samo komfortowe, jak konkurencyjne opony, w których nie zastosowano tego typu technologii.

[img_full]7063|7308[/img_full]


Bezpieczeństwo kluczową kwestią
Bezpieczeństwo ruchu drogowego pozostaje kluczowym zagadnieniem nie tylko dla Goodyear Dunlop, ale również dla instytucji europejskich. W 2009 r. decydenci europejscy przyjęli nowe rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa nr 661, które wprowadza obowiązek wyposażenia każdego zatwierdzonego samochodu nowego typu w System Kontroli Powietrza w Oponie (TPMS) począwszy od 2012 r. i wszystkich nowych samochodów sprzedawanych od 2014 r. Tak więc w najbliższej przyszłości wszystkie nowe auta będą wyposażone w taki system i będą mogły być zaopatrzone w opony RunOnFlat najnowszej generacji.

Bezpieczeństwo i mobilność
Najważniejszą korzyścią w zakresie bezpieczeństwa technologii RunOnFlat w oponach Goodyear i Dunlop jest minimalizacja ryzyka wypadku, ponieważ kierowca utrzymuje kontrolę nad kierownicą nawet w przypadku przebicia opony lub całkowitej utraty w niej powietrza. Opony Goodyear i Dunlop z RunOnFlat pozwalają kierowcom na dalszą jazdę w przypadku przebicia, w związku z czym mają oni sporo czasu, aby dotrzeć do domu lub najbliższego warsztatu samochodowego. Opony zapewniają mobilność na dystansie ok. 80 km przy maksymalnej prędkości 80 km/h, nawet gdy z opony całkowicie uszło powietrze.
Technologia RunOnFlat dla opon Goodyear i Dunlop skutecznie likwiduje niebezpieczeństwa i kłopoty związane ze zmianą opony na drodze, na której odbywa się duży ruch pojazdów lub wyładowywaniem zawartości bagażnika w poszukiwaniu opony. Na coraz bardziej zatłoczonych drogach aktywne bezpieczeństwo pojazdów, m.in. dzięki oponom RunOnFlat, zdobywa coraz większą popularność.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony