Ogumienie

14 dni temu  19.02.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Firma Hankook podała swój wynik finansowy za rok 2020 informując, że skonsolidowana globalna sprzedaż wyniosła 6454 miliardy KRW (4794 milionów EUR), a zysk operacyjny 628 miliardy KRW (ok. 466 mln EUR). Mimo gospodarczego spowolnienia spowodowanego pandemią COVID-19, spółka Hankook Tire utrzymała swój wzrost jakościowy, ponieważ tegoroczny zysk z działalności operacyjnej zanotowano na poziomie 9,7% i odnotowano zaledwie marginalny spadek zysku ze sprzedaży w porównaniu do zeszłego roku.

W szczególności do wzrostu przyczyniła się sprzedaż wysokoprofilowych opon o średnicy 18 cali lub większej, która stanowi około 35% łącznej sprzedaży opon do samochodów osobowych, co stanowi wzrost o 3 punkty procentowe w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Kolejnym motorem wzrostu jest zwiększająca się sprzedaż opon zapasowych, co jest szczególnie zyskowne w regionach takich jak Europa i Ameryka Północna. Stabilizacja w zakresie kosztów surowców przyczyniła się również do wzrostu zysku operacyjnego.

Wyniki finansowe spółki Hankook za rok 2020 stają się tym istotniejsze, gdy weźmiemy pod uwagę wpływ światowej pandemii na gospodarkę. Kontynuowanie strategicznego wykorzystywania globalnej technologii najwyższe próby oraz nadzwyczajna jakość wyrobów opłaciły się w tych wyjątkowych czasach, przynosząc pozytywny wynik finansowy. Nawet w pierwszej połowie roku 2020, kiedy oczekiwano, że wynik ten znacznie ucierpi z powodu gwałtownego spadku światowego popytu, spółka Hankook zdołała zyskać nadwyżkę operacyjną dzięki wspólnym wysiłkom całej firmy.

W drugiej połowie roku 2020 spółka zauważyła oznaki szybkiego ożywienia, odnotowując wzrost sprzedaży w najważniejszych regionach. Sprzedaż opon wzrosła w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego w regionach takich jak Europa i Ameryka Północna w czasie IV kwartału. Jeśli chodzi o sprzedaż opon do wyposażenia oryginalnego i zamiennych w Chinach, to wyniki sprzedaży opon wysokoprofilowych wzrosły o 12 punktów procentowych w porównaniu do zeszłego roku i wyniosły około 40% łącznej sprzedaży.

Poza pozytywnym wynikiem finansowym, spółka Hankook została w zeszłym roku wyróżniona za doskonałą technologie, nie tylko uzyskując najwyższe notowania w kilku niezależnych testach opon, w tym w Niemczech i Wielkiej Brytanii, ale została również oceniona w testach ankietowych preferencji klientów jako najlepiej sprzedająca się marka na głównej europejskiej platformie e-sprzedażowej w trzech kategoriach, od opon całorocznych po opony letnie i zimowe. Hankook wzmocnił swoją pozycję marki premium rozszerzając współpracę z producentami samochodów wysokiej klasy, włącznie z wyposażaniem w oryginalne części Taycana - pierwszego sportowego pojazdu elektrycznego wysokich osiągach marki Porsche - oraz flagowych modeli Audi - RS6, RS7 i Audi RS Q8.

Tagi: Hankook,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony