
Jak pokazują dane Oponeo, modele z segmentu medium zwykle odnotowywały niewielkie wahania sprzedaży. W 2024 roku ich popularność była jednak najniższa od lat, a udział w strukturze sprzedaży na gorszym poziomie niż w czasie pandemii.
Kosztem pozycji segmentu środka wzrost odnotowały modele premium, które stopniowo odbudowują dość duży spadek, jaki mogliśmy obserwować w 2023 roku. Wyraźnie pokazuje to zwrot konsumentów ku jakości. Poszukujemy nowoczesnych rozwiązań, gwarantujących najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale też o większej żywotności czy z lepszymi parametrami związanymi z oszczędnością paliwa. Jest to poniekąd związane ze zmianami zauważalnymi w polskim parku samochodów.
Rosną średnice opon
Obecnie obserwuje się marginalizację nadwozi typu coupe i kombi, które, jeśli występują, to głównie w segmencie premium. Producenci samochodów oferują za to wybór różnej wielkości SUV-ów, co świadczy o dostosowaniu się do zmieniających się trendów rynkowych. Tego typu pojazdy zapewniają wszechstronność użytkowania, łącząc możliwość jazdy miejskiej z opcjami terenowymi. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych modeli 4x4. Użytkownicy cenią je za komfort. Jednocześnie można zaobserwować zanikanie z rynku samochodów typu van, które wcześniej pełniły funkcję pojazdów o dużej pojemności transportowej – wyjaśnia Jakub Faryś, prezes PZPM.
Prezentowane powyżej treści, dane i komentarze pochodzą z opublikowanego przez Oponeo.pl S.A. raportu. Jego pełną treść znajdziecie TUTAJ.
Komentarze (0)