
Czy planujecie rozwijać ofertę produktów i usług skierowanych do właścicieli pojazdów elektrycznych? Jeśli tak, jakie zmiany są konieczne w infrastrukturze zrzeszonych serwisów? Czy należące do sieci warsztaty są przez Was zobowiązane do inwestycji w niezbędne wyposażenie?
Premio już dziś pracuje nad standardami obsługi samochodów elektrycznych, które mają swoją specyfikę. Podstawową różnicą jest liczba części zamiennych, w przypadku auta z silnikiem spalinowym może sięgać 30 tysięcy w porównaniu do 15 tysięcy w samochodzie elektrycznym. Okresy pomiędzy przeglądami w elektrykach są średnio dwukrotnie dłuższe. Nie znaczy to jednak, że tych samochodów nie trzeba serwisować. Wiele elementów procesu serwisowego jest wspólnych dla napędu konwencjonalnego i elektrycznego, tak więc one nie będą wymagały znaczących zmian w pracy serwisu. Proces audytów wewnętrznych pokazuje jednak, jak ważne jest bezpieczeństwo. Praca z pojazdami elektrycznymi wymaga uprawnień SEP, narzędzi izolowanych i dodatkowego wyposażenia BHP. Konieczne jest ścisłe przestrzeganie procedur serwisowych, standardów bezpieczeństwa i działanie zgodnie z wiedzą przyswojoną w ramach szkoleń organizowanych przez sieć.
Do strategicznych klientów sieci należą floty samochodów osobowych i ciężarowych. Jakie są największe wyzwania wynikające z takiej współpracy?
Według badań Frost & Sullivan wzrost rynku flotowego w Polsce w najbliższych latach będzie zbliżony do dwucyfrowego. Udział klientów instytucjonalnych w zakupach nowych samochodów sięgnął niespełna 70%, a floty wynajmu długoterminowego nabywają już co czwarty sprzedawany samochód. Partnerem biznesowym cieszącym się szczególną uwagą są floty leasingowe, z którymi Premio ma długofalową współpracę. Wyzwaniem pozostaje pozytywne doświadczenie kierowcy serwisującego swój pojazd w sieci. Wizyta kierowcy flotowego w serwisie ma charakter nie zakupowy, a stricte operacyjny, czyli oczekuje on jak najszybszej realizacji usługi bez potrzeby jej rozliczania czy negocjacji. Wprowadzenie dedykowanych rozwiązań informatycznych, które zautomatyzują część procesu, jest tylko kwestią czasu.
Jakie są plany rozwojowe sieci Premio na najbliższe lata? Dalsze zwiększanie liczby serwisów czy raczej inwestowanie w te już zrzeszone, aby wyróżnić je na tle konkurencji?
Premio w Polsce ma spore możliwości podniesienia produktywności i w efekcie wzrostu sprzedaży. Dzięki digitalizacji możemy optymalizować koszty i podnosić poziom satysfakcji klientów. Naszym priorytetem na najbliższe lata będzie zatem konsekwentne wdrażanie strategicznych projektów, o których mieliśmy przyjemność rozmawiać, i realizowanie strategii, która stawia przed siecią cel w pstaci konkurowania w segmencie premium rynku serwisowego.
Komentarze (0)