ReklamaB1 ŚO - sailun 01.05-31.05 Mirek

Warto wiedzieć

12 miesięcy temu  25.05.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Wyniki Kumho Tire na istotnym dla firmy rynku europejskim wykazały ostatnio duży wzrost. Sprzedaż w pierwszym kwartale 2023 r. wzrosła o 92% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku i wyniosła 165 mln EUR (Q1 2022 r.: 86 mln EUR), podczas gdy dane kwartalne wzrosły o solidne 15% (Q4 2022 r.: 143 mln EUR).

Wyniki są faktycznie imponujące, a firma postrzega je jako pierwszy etap w okresie trwałych inwestycji, które, jak przewiduje, będą owocować ciągłym wzrostem w regionie europejskim. Koncern planuje znacznie zwiększyć swój udział w rynku europejskim poprzez poprawę konkurencyjności, zwiększenie sprzedaży OE oraz duże inwestycje w infrastrukturę.

Europejskie zaplecze badawczo-rozwojowe firmy Kumho jest dobrze ugruntowane, co umożliwia jej projektowanie i opracowywanie coraz bardziej konkurencyjnych produktów na rynek. Niedawnym dowodem na to są oceny „DOBRE” w testach opon letnich 2023 przeprowadzonych przez tak wpływowe marki, jak Auto Bild, Sport Auto i ADAC. W przyszłości planowany jest znaczny wzrost sprzedaży produktów Kumho dla rozwijającego się sektora pojazdów elektrycznych, a także dalsze rozszerzanie całorocznej oferty dla samochodów osobowych, SUV-ów, furgonetek i ciężarówek

Ekspansja na rynku OE

Jako ceniony dostawca dla europejskich producentów OEM, takich jak Mercedes-Benz, Renault, SEAT, Škoda i Volkswagen oraz dwóch wiodących koreańskich producentów Hyundai i Kia (w tym dla Europejskiego Samochodu Roku 2022, Kia EV6 ), Kumho jest gotowe poszerzyć swoje portfolio partnerów OE w Europie w ciągu najbliższych kilku lat, dzięki swojemu długoterminowemu i zrównoważonemu rozwojowi

To także inwestycje w infrastrukturę i ludzi – stale rozwijające się operacje sprzedaży bezpośredniej Kumho w całej Europie wymagały zwiększenia pojemności magazynowej, a jej obiekty magazynowe zostały już rozbudowane w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Kolejne natomiast będą powiększane w przyszłości. Aby utrzymać rozwój swojej organizacji sprzedaży bezpośredniej, Kumho stale inwestuje w zwiększanie liczby pracowników wraz z ogólnym rozwojem swojej działalności w Europie.

Komentując niedawny sukces i plany na przyszłość, prezes Kumho Tire Europe GmbH, Gangseung „Tony” Lee, powiedział: „Nasze ostatnie wyniki sprzedaży w Europie są bardzo zachęcające i stanowią wyraźny sygnał, że zmierzamy we właściwym kierunku, zwłaszcza w kontekście naszych globalnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Nasze plany dalszego rozwoju w Europie są bardzo ekscytujące i nie możemy się doczekać, aby ujawnić więcej informacji na ich temat w nadchodzących miesiącach”.

Fot. Kumho

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony