Ogumienie

ponad rok temu  22.09.2021, ~ Administrator   Czas czytania 5

Strona 3 z 3

Klasa

Marki oferują opony plasujące się w różnych segmentach – ekonomicznym, średnim oraz premium. Najważniejszą relacją w poszczególnych segmentach jest stosunek ceny do jakości. Co do zasady, droższe opony oferują lepsze parametry na drodze. Według danych serwisu Oponeo.pl w 2020 roku Polacy najczęściej sięgali po ogumienie klasy ekonomicznej, które stanowiło 39% wszystkich sprzedanych przez serwis w tym okresie opon. Drugie miejsce zajęły opony klasy premium (32%), a trzecie klasa średnia (29%). Ten trend utrzymał się także w pierwszym półroczu 2021 roku. Porównując sprzedaż w pierwszym półroczu 2021 roku do analogicznego okresu roku poprzedniego, największe wzrosty odnotowały opony klasy premium (blisko 22%) i ekonomicznej (blisko 19%).

– Opony klasy ekonomicznej są przeznaczone do niewielkich samochodów miejskich. Jest to ogumienie idealne dla preferujących spokojny styl jazdy kierowców, którzy poruszają się głównie po mieście, a ich przebiegi roczne są raczej umiarkowane. Opony klasy średniej będą odpowiednie dla kierowców, którzy oczekują zrównoważonych, średnich osiągów. Sprawdzą się w większości popularnych aut dostępnych na rynku. Dobre zarówno do miasta, jak i na trasy. Po opony premium powinny sięgnąć osoby oczekujące najwyższej jakości i świetnych osiągów, w tym właściciele samochodów o dużej mocy. Stosuje się w nich nowoczesne rozwiązania, najlepsze materiały oraz najbardziej zaawansowane technologie produkcyjne – mówi Ernest Pujszo.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ laik 1 ponad rok temuocena: 100%  "Indeks prędkości opony to maksymalna dopuszczalna prędkość, z jaką może poruszać się pojazd, w którym zamontowana jest dana opona, pod maksymalnym obciążeniem określonym za pomocą indeksu nośności" - albo poruszamy się z maksymalna prędkością, albo z maksymalnym obciążeniem - nigdy i jedno i drugie. Indeks prędkości oznacza maksymalną prędkość z jaką może być eksploatowana opona, ale określa również zdolność opony do przeniesienia mocy ( momentu obrotowego ) na jezdnie. Jest mnóstwo samochodów których prędkość maksymalna nawet nie zbliża się do prędkości maksymalnej zamontowanych na nim fabrycznie opon. Powodem jest duża moc silnika ( duży generowany moment obrotowy ), którą szybsze ( sztywniejsze ) opony lepiej przeniosą na jezdnię.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony