ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Wydarzenia

Wydarzenia rynkowe

6 miesięcy temu  16.08.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 5

Strona 1 z 3

Aby pomóc kierowcom samochodów elektrycznych w znajdowaniu kompatybilnych opon, Nokian Tyres wprowadza nowy symbol ELECTRIC FIT™ dla swojego portfela aktualnych i przyszłych produktów klasy premium. Symbol wskazuje, że opony Nokian Tyres® nadają się równie dobrze dla samochodów z silnikiem spalinowym i elektrycznym.

To, co zaczęło się jako rynek niszowy, wzbudza teraz masowe zainteresowanie, w miarę, jak liczba samochodów elektrycznych (electric vehicles – EV) kupowanych co roku wzrasta na całym świecie. Przy rozrastaniu się rynku EV, elektryfikacja samochodów wpływa również na projektowanie opon. Nokian Tyres od ponad 10 lat projektuje i testuje opony z myślą o samochodach elektrycznych. Jako dowód kompatybilności z EV, Nokian Tyres wprowadza nowy symbol ELECTRIC FIT™ dla swoich opon klasy premium marki Nokian Tyres ®.

- Przez lata opracowywaliśmy i testowaliśmy nasze produkty tak, aby były kompatybilną ofertą klasy premium, spełniającą potrzeby kierowców samochodów elektrycznych. Rynek samochodów elektrycznych rozwija się coraz szybciej, a nowy symbol ELECTRIC FIT™ stanowi dowód tych trwających od dekady wysiłków - mówi Jukka Kasi, Senior Vice President of Products & Innovations, Nokian Tyres.

Nowy symbol ELECTRIC FIT™ będzie stosowany globalnie w celu komunikowania, że oferta opon typu premium jest kompatybilna z pojazdami elektrycznymi i dystrybuowana za pośrednictwem wszystkich istotnych kanałów, aby pomagać osobom zawodowo zajmującym się oponami oraz konsumentom w rozpoznaniu produktów Nokian Tyres jako wysokiej jakości opon nadających się dla samochodów elektrycznych.

Bezpieczna jazda niezależnie od rodzaju samochodu

Opony dla EV muszą przenosić większe obciążenia, ze względu na dodatkową wagę akumulatora. Muszą także natychmiast reagować na wysoki moment obrotowy samochodu i być niezawodnie sterowalne w każdych warunkach i sytuacjach.

- Punktem wyjścia jest to, że wszystkie nasze produkty sprawiają, że jazda jest bezpieczniejsza, niezależnie od rodzaju samochodu. Testowanie pozostało kluczem służącym do zapewnienia, że praca opony integruje się płynnie z samochodami elektrycznymi. Zmiany w rodzaju napędu samochodów niezbyt zmieniły nasze najważniejsze cele. Oprócz rozwoju bezpieczeństwa, zawsze pracowaliśmy nad innymi cechami opon, jak niski opór toczenia, wytrzymałość i najwyższej klasy komfort. Przy samochodach elektrycznych cechy te stały się jeszcze ważniejsze, ponieważ kierowcy stają się ich coraz bardziej świadomi - mówi Jukka Kasi.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony