Ogumienie

20 dni temu  25.05.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Michelin wprowadza dwie nowości w gamie opon do rowerów górskich. MICHELIN Force AM2 i MICHELIN Wild AM2 zostały zaprojektowane z myślą o osobach lubiących agresywną jazdę na rowerach AM po trudnym terenie. Obie opony mogą być montowane zarówno z przodu, jak i na tył. 

MICHELIN Force AM2 i MICHELIN Wild AM2 to opony przeznaczone do rowerów górskich i jazdy w wymagającym terenie. Nowe modele są bardziej odporne na uszkodzenia, sztywniejsze i oferują większą przyczepność, co wpisuje się w charakterystykę rowerów allmountain najnowszej generacji. W efekcie opony MICHELIN AM2 zapewniają większą prędkość i są mniej podatne na uszkodzenia.

Obie nowości będą dostępne w kilku rozmiarach na koła 27,5- oraz 29-calowe o szerokości 2,40 oraz 2,60, dzięki czemu będą pasować do wielu popularnych modeli rowerów allmountain, trail i XC.

MICHELIN Force AM2 

MICHELIN Force AM2 to opona o niskim oporze toczenia zoptymalizowana pod kątem jazdy po twardym podłożu i terenie mieszanym. Kierunkowa rzeźba bieżnika oraz wydłużone klocki środkowe z licznymi krawędziami zapewniają doskonałą efektywność jazdy, a jednocześnie wysoką przyczepność podczas hamowania i trakcję w zakrętach. 

Z kolei agresywne klocki po bokach inspirowane są oponą MICHELIN DH22 i odpowiadają za stabilność, przewidywalne zachowanie na trasie oraz pewne prowadzenie na wirażach. Zoptymalizowany stosunek klocków do rowków bieżnika pomaga utrzymać dynamikę jazdy na grząskim podłożu.

MICHELIN Wild AM2

MICHELIN Wild AM2 to model do jazdy po mieszanym terenie i miękkiej nawierzchni. Rzeźba bieżnika zapewnia wysoką przyczepność, natomiast mniejszy nacisk został położony na efektywność toczenia. Wysokie klocki centralne inspirowane oponą MICHELIN DH34 zapewniają maksymalną pewność podczas hamowania oraz gwarantują stabilność prowadzenia na grząskim podłożu. Także w tym modelu klocki boczne są wzorowane na oponie MICHELIN DH22, ale zostały zmodyfikowane tak, aby zwiększyć przyczepność, stabilność i  prowadzenie na trudnej i miękkiej nawierzchni.

Mieszanki gumy i oploty zastosowane w obu oponach były wcześniej testowane podczas czołowych wyścigów enduro i zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalną równowagę między przyczepnością, efektywnością toczenia, trwałością, niską wagą i wytrzymałością na uszkodzenia.

Dwuskładnikowa mieszanka stworzona w technologii GUM-X jest twardsza w środkowej części, co przekłada się na efektywność jazdy oraz żywotność opony. Po bokach i na barkach guma jest bardziej miękka i elastyczna dla lepszej przyczepności na zakrętach.

Tagi: Michelin,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony