ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

ponad rok temu  14.04.2021, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 3

Trwałość szczególnym wyzwaniem

Nie tylko zmniejszenie zużycia energii przez pojazdy przyczynia się do bardziej ekologicznej mobilności – również sam produkt musi spełniać kryteria zrównoważonego rozwoju w całym swoim cyklu życia. Obok inwestycji w rozwój nowych surowców i procesów produkcyjnych, obejmuje to również szczególną trwałość opon. Masa pojazdów, niezależnie od rodzaju napędu, od wielu lat stale wzrasta ze względu na bogatsze warianty wyposażenia czy standardy bezpieczeństwa, a co za tym idzie, obciążenie, na jakie narażone są dziś opony, jest coraz wyższe. Pojazdy elektryczne są dodatkowo znacznie cięższe od pojazdów spalinowych, przede wszystkim ze względu na znaczną masę akumulatorów. Jednocześnie, samochody elektryczne mają często lepsze przyspieszenie niż pojazdy spalinowe, ponieważ charakterystyka tego rodzaju napędu zapewnia maksymalny moment obrotowy już na starcie.

– Continental zareagował na te wyzwania techniczne już na wczesnym etapie rozwoju swoich produktów. Opona EcoContact 6 jest wyposażona między innymi w mieszankę polimerową zoptymalizowaną pod kątem ścierania, ale także w konstrukcję bieżnika, która jest w stanie wytrzymać zwiększone siły napędowe w samochodach elektrycznych – wyjaśnia Łukasz Kusiak – Dobór opon, które są w stanie udźwignąć ciężar samochodu jest zawsze ważny, ale jest to szczególnie istotne przy wyborze opon do ciężkich samochodów elektrycznych. Można na przykład rozważyć opony Continental HL, które zostały zaprojektowane specjalnie do jazdy z dużymi obciążeniami – dodaje. 

Cicho jak w „elektryku”

Kolejnym wyzwaniem w dziedzinie e-pojazdów jest hałas wewnątrz kabiny. Ponieważ hałas silnika jest w dużym stopniu wyeliminowany, należy również zredukować hałas, który jest wzbudzany  i przenoszony przez opony do wnętrza pojazdu. Już kilka lat temu Continental opracował technologię ContiSilent™, dzięki której można znacznie zredukować hałas we wnętrzu pojazdu. Jest to możliwe dzięki absorberowi wykonanemu z pianki poliuretanowej, który jest nakładany na wewnętrzną stronę bieżnika opony po zakończeniu procesu produkcyjnego. Ta specjalna warstwa wychwytuje wibracje i zapobiega przenoszeniu hałasu do kabiny samochodu. Dzięki temu na wszystkich nawierzchniach poziom ciśnienia akustycznego wewnątrz pojazdu może być obniżony nawet o dziewięć decybeli, co zapewnia wysoki komfort jazdy bez negatywnego wpływu na inne właściwości opony. Technologia ContiSilent™ jest dostępna dla wielu linii produktów i kompatybilna ze wszystkimi powszechnie dostępnymi felgami.

Tagi: Continental,

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony