Ogumienie

Wydarzenia

5 miesięcy temu  06.09.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Hankook został finalistą konkursu branży motoryzacyjnej i transportowej podczas International Design Excellence Awards (IDEA) 2019, które odbyło się 21 sierpnia w Chicago. Firma Hankook została wyróżniona za opony koncepcyjne Hexonic i HLS-23.

Hexonic to opona przeznaczona do całkowicie autonomicznych pojazdów do wspólnego korzystania (car-sharing), gwarantująca znakomity komfort jazdy. Wbudowane skanery analizują drogę w czasie rzeczywistym, korzystając z siedmiu czujników umieszczonych na boku opony. Dzięki temu badane są takie czynniki, jak przyczepność, temperatura i nawierzchnia drogi, do których odpowiednio dostosowują się bieżniki opon. Z kolei HLS-23 opracowano do zautomatyzowanych systemów logistycznych, a opony te wykorzystują czujniki do wzajemnego monitorowania swojego położenia między pojazdami i utrzymywania stałej odległości między nimi. Opona ta gwarantuje oczywiście niezawodne prowadzenie, a tym samym przyczynia się do bezproblemowej automatycznej dostawy towarów.

Cieszymy się z nagrody IDEA, jednej z najbardziej prestiżowych na świecie nagród za wzornictwo. Nagroda ta potwierdza wiodącą pozycję w zakresie innowacyjnych rozwiązań, jaką utrzymuje Hankook. Nie ustajemy w wysiłkach ku udoskonalaniu najnowocześniejszych technologii jako wiodąca firma na świecie - mówi Han-Jun Kim, prezes Hankook Tire Europe.

W lutym firma Hankook zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Profesjonalny koncept i produkt” na iF Design Awards 2019, a trzy nagrodzone opony to: Hexonic i HLS-23, a także Kinergy 4S 2, całoroczna opona do samochodów osobowych. Dwie opony koncepcyjne: Hexonic i HLS-23 zostały zaprojektowane we współpracy ze studentami z London Royal College of Art (RCA) w ramach projektu badawczo-rozwojowego „Design Innovation” i były już prezentowane na kilku międzynarodowych imprezach targowych. Ponadto w marcu firma zwyciężyła w kategorii Design Product podczas Red Dot Awards 2019 za Ventus S1 evo 3 - swoją nową flagową oponę o bardzo wysokich osiągach.

Coroczne nagrody IDEA organizowane są przez Industrial Designers Society of America (IDSA) i są jedną z trzech najbardziej pożądanych międzynarodowych nagród za wzornictwo obok Red Dot Design Award i iF Design Award. Przydziela się ją co roku po kompleksowej ocenie według różnych kryteriów, w tym nowatorstwa w projektowaniu, doświadczeń użytkowników i korzyści dla społeczeństwa.

Tagi: Hankook,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony