ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Warto wiedzieć

ponad rok temu  19.01.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 8 minut

Strona 4 z 5

Wśród przykładów środowiskowych celów Pirelli, zarówno w ogólnej działalności firmy, jak i w procesach produkcyjnych, wymienić można redukcję całkowitej emisji CO2 o 25% do 2025 roku (w porównaniu z 2015 rokiem) oraz ekwiwalent 100% energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł: ten cel został już osiągnięty przez europejskie fabryki Pirelli, w tym fabryki produkujące opony dla motorsportu w Slatinie (Rumunia) oraz Izmicie (Turcja).

W zakresie logistyki firma Pirelli korzysta w drogowym transporcie opon z floty najnowszych ciężarówek, spełniających normy Euro 6D. Stara się także w jak najszerszym zakresie wykorzystywać transport morski, który charakteryzuje się znacznie mniejszym poziomem zanieczyszczenia niż transport lotniczy.

W przyszłości strategia środowiskowa Pirelli umożliwi firmie – a także działowi motorsportu – uzyskanie całkowitej neutralności węglowej do 2030 roku, dzięki agresywnemu planowi zastąpienia paliw kopalnych przez 100-procentowo odnawialną energię.

Pirelli angażuje się także w programy badawcze, umożliwiające odzyskiwanie cennych materiałów z motorsportowych opon po zakończeniu ich wykorzystywania. Firma pracuje także nad innowacyjnymi technologiami odzyskiwania materiałów pierwotnych z używanego ogumienia. Aby zwiększyć liczbę opon objętych takim procesem, Pirelli uruchamia w szerszym motorsportowym świecie kampanię odzyskiwania używanego ogumienia w różnych seriach.

Wsparcie młodych talentów

Pomoc młodym talentom w rozwoju umiejętności jest kolejnym ważnym aspektem, od zawsze charakteryzującym podejście Pirelli do motorsportu poprzez różne programy w Formule 1 i Rajdowych Mistrzostwach Świata, a także w licznych mistrzostwach krajowych.

W sezonie 2022 wsparcie Pirelli dla młodych zawodników wchodzi na jeszcze wyższy poziom, nie tylko dzięki dalszemu zaangażowaniu firmy w kategorię Junior WRC – w której załogi korzystają w tym roku po raz pierwszy z samochodów z napędem na cztery koła – ale także poprzez wsparcie programu FIA Rally Star: rywalizacji uruchomionej i prowadzonej przez FIA w celu poszukiwania nowych rajdowych talentów w wieku od 17 do 26 lat. Jest to ewolucja słynnego programu Pirelli Star Driver, którego absolwentami byli Ott Tanak czy Elfyn Evans. Z kolei Craig Breen przeszedł przez inną dobrze znaną inicjatywę wspieraną przez Pirelli, czyli WRC Academy. Młodzi kierowcy w programie Rally Star są wybierani podczas wieloetapowej selekcji, w oparciu o motorsport wirtualny oraz prawdziwą jazdę.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony