ReklamaB1 ŚO - sailun 01.05-31.05 Mirek

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Wydarzenia

miesiąc temu  13.04.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Pirelli P Zero R oraz P Zero Trofeo RS zostały wybrane przez Porsche do odświeżonego modelu Taycan i będą jedynymi oponami dostępnymi w wersji Taycan Turbo GT, najbardziej sportowej wersji tej serii. Obie opony zostały wprowadzone na rynek na początku tego roku.

Pierwsza z opon przeznaczona jest do codziennej jazdy supersamochodami, podczas gdy druga to opona street-legal typu semi-slick. Zarówno P Zero R, jak i P Zero Trofeo RS opracowane dla tego modelu są dostępne w rozmiarach 265/35ZR21 i 305/30ZR21. Oba modele posiadają znakowanie Elect na ścianie bocznej, oznaczające pakiet rozwiązań technologicznych dostosowanych do cech pojazdów elektrycznych.

Przyjemna i wydajna jazda z P ZERO R

Zaprojektowane, aby zwiększyć dynamikę i przyjemność z jazdy Porsche Taycan, opony P Zero R homologowane dla tego modelu, są przeznaczone do codziennej jazdy, ale nadają się również do bardziej sportowych eskapad. Cel ten został osiągnięty dzięki doświadczeniu Pirelli jako dostawcy opon do najbardziej wyczynowych modeli samochodów, a także opracowaniu pakietu technologii Elect, który pomaga podkreślić ulepszone aspekty samochodu - takie jak komfort i moc baterii - w porównaniu z poprzednim modelem.

Dwuwarstwowy karkas sprawia, że konstrukcja opony jest bardzo wytrzymała i zdolna do utrzymania ciężaru wywieranego zwłaszcza na tył, przez obciążenie aerodynamiczne oraz umieszczenie akumulatorów. Dzięki temu auto jest stabilne nawet przy dużych prędkościach. Aby poradzić sobie z nagłymi przyspieszeniami typowymi dla silników elektrycznych, oprócz wzmocnionej konstrukcji, ulepszeniem jest także wieloskładnikowy bieżnik, którego stworzenie było możliwe dzięki opatentowanej przez Pirelli technologii Resin Blend. Materiały zawarte w mieszance współdziałają ze sobą, zapewniając przyczepność w szerokim zakresie temperatur i nawierzchni dróg, co pozwala na wysokie osiągi nawet w mokrych warunkach. Bieżnik został zaprojektowany tak, aby minimalizować hałas, a właściwa dla Porsche wydajność została osiągnięta dzięki połączeniu mieszanek i rzeźby bieżnika, które zmniejsza opór toczenia.

Wariant zrodzony na torze Nürburgring

P Zero Trofeo RS to najbardziej sportowy wariant stworzony przez Pirelli dla nowego Taycana. W rzeczywistości jest to najlepsza opona semi-slick typu high-performance w szosowej gamie Pirelli, wykonana ze specjalnie zaprojektowanych mieszanek zaczerpniętych z formuły opon rajdowych. Precyzyjne zaprojektowanie P Zero Trofeo RS dla nowego Porsche Taycan pozwala samochodowi na maksymalne osiągi w jeździe po torze na suchej nawierzchni, zapewniając przyczepność na zakrętach i spójność pozwalającą na powtarzalne wyniki.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony