ReklamaB1 ŚO prinxtire 08.09-08.11 Piotr

Ogumienie

Wydarzenia

ponad rok temu  30.05.2017, ~ Administrator   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Jest to wiodące wydarzenie branży oponiarskiej w regionie Azji i Pacyfiku. W dniach 21-23 sierpnia odbędzie się 15-ta, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Oponiarskich w Chinach CITEXPO (China International Tire Expo).

W Szanghaju spotka się ponad 13 tysięcy osób – ekspertów branży oponiarskiej z całego świata. Na targach będzie można poznać ofertę 400 firm ze 120 krajów. Wystawa odbędzie się na 40 tysiącach metrów kwadratowych Shanghai World Expo Exhibition & Convention Center.

CITEXPO w ostatnich latach zyskuje reputację najbardziej międzynarodowego wydarzenia poświęconego branży oponiarskiej w Chinach. Dla wystawców jest to możliwość zdobycia nowych rynków oraz ekspansji swoich produktów na cały świat. Dla odwiedzających natomiast – doskonały przegląd całej branży.

Zmiana daty

W tym roku CITEXPO zrywa z tradycją i zmienia termin organizacji z września na sierpień. Zmiana ta jest elementem strategii marketingowej targów.

- Niektórzy zastanawiają się skąd ta zmiana. To najprostszy sposób, by pozyskać nowych gości i nowe rynki. Z jednej strony, zmieniliśmy datę ze względu na prośby wystawców z Chin. Wynikało to z tego, że na początku października obchodzony jest Narodowy Dzień Republiki Chińskiej. W trakcie tego trwającego tydzień święta zamknięte są firmy, fabryki, urzędy. Firmy tuż po CITEXPO miały problem więc z realizacją targowych zamówień. Uważamy też, że zmiana daty to także dobra wiadomość dla odwiedzających. Dzięki temu goście mają więcej czasu na udział w targach w innych miejscach. Terminy się nie pokrywają – przekonują organizatorzy CITEXPO.

Nowe możliwości wynikające z polityki krajowej

Forum poświęcone współpracy Chin z krajami z całego świata, które odbyło się w połowie maja w Pekinie, to ważny krok w kierunku dalszego rozwoju eksportu i handlu międzynarodowego. Prawie 70 państw i organizacji międzynarodowych podpisało duży projekt dotyczący stworzenia sieci infrastruktury łączącej Chiny z innymi krajami Azji oraz krajami europejskimi. Chiński rząd przygotowuje tzw. strefę handlową, która połączy Chiny ze światem. Handel będzie łatwiejszy. Współpraca z Chinami da firmom z całego świata nieograniczone możliwości biznesowe.

Nie tylko opony

Profil targów obejmuje opony, felgi oraz pokrewne branże. CITEXPO jest znane w branży oponiarskiej jako jedna z najlepszych platform handlowych. W przyszłości jednak CITEXPO będzie rozwijać zakres prezentowanych na wystawie produktów. Celem na kolejne lata jest stworzenie “całościowej platformy handlowej” w regionie Azji i Pacyfiku.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony