Akumulatorowy klucz udarowy to duża moc i pełna swoboda ruchów
W wyjątkowo gorącym sezonie wymiany opon na zimowe niebagatelne znaczenie ma jakość wykorzystywanych w warsztacie narzędzi. Liczą się niezawodność, ergonomia pracy i funkcjonalność. Dzięki temu w ostatecznym rozrachunku kierowca zyskuje komfort jazdy i bezpieczeństwo, a fachowiec – satysfakcję z dobrze i sprawnie wykonanej pracy.
W dobrze wyposażonym warsztacie nie powinno zabraknąć urządzeń pneumatycznych, które są efektywne i energooszczędne. Pracę ułatwią też dobrze dobrane narzędzia ręczne.
Klucz do sukcesu
Pneumatyczny klucz do kół Yato YT-09524 zapewnia wysoki moment obrotowy (do 680 Nm) z trójstopniową regulacją, pozwalający na szybkie odkręcanie i dokręcanie śrub. Skuteczność narzędzia zwiększa dodatkowo mechanizm udarowy typu twin hammer. Klucz wykonany został z odlewu kompozytowego oraz duraluminium i wyposażony w rękojeść eliminującą tak zwany zimny dotyk. Jego ergonomiczna budowa gwarantuje komfortową pracę przez wiele godzin. A to wszystko przy zużyciu powietrza na poziomie 184 l/min.
Osobom ceniącym większą swobodę ruchów polecamy profesjonalny klucz udarowy YT-82930, zasilany akumulatorem litowo-jonowym 18 V o pojemności 3 Ah. Wytrzymały mechanizm udarowy powoduje, że nawet najcięższa praca w warsztacie wykonywana jest szybko i bez wysiłku. Narzędzie generuje roboczy moment obrotowy 280 Nm przy maksymalnej prędkości obrotowej wynoszącej 2200 obrotów na minutę. Dodatkowo klucz ma płynną regulację prędkości obrotowej. Wskaźnik naładowania baterii sprawia, że nie zdarzy się niespodziewana przerwa w pracy.
Koła są narażone na duże przeciążenia, dlatego tak istotne jest dokręcenie śrub z odpowiednią siłą. Wykorzystanie właściwego klucza zapobiega też ewentualnemu uszkodzeniu nakrętek. Precyzyjny klucz dynamometryczny Yato YT-0760 z certyfikatem GS zapewnia szeroki zakres momentu obrotowego – od 42 do 210 Nm. Wykonany jest ze stali chromowo-wanadowej, co zapewnia jego trwałość i wytrzymałość. Pracę ułatwia mechaniczny naciąg zapadki dynamometrycznej, która – po osiągnięciu żądanej siły dokręcania – przeskakuje o jeden ząbek, wydając charakterystyczny dźwięk. Skala momentów umieszczona jest w rękojeści klucza, a jej regulacja następuje poprzez obrót. Po ustawieniu żądanego momentu wystarczy zablokować klucz zabezpieczeniem na końcu rączki.
Doposażenie warsztatu
Odkręcanie śrub w ciasnych gniazdach felg aluminiowych ułatwią nasadki udarowe YT-1056 o ultracienkich ściankach. W zestawie znajdują się trzy nasadki 1/2” o rozmiarach 17, 19 i 21 mm. Wykonane zostały z wytrzymałej stali chromowo-molibdenowej o symbolu SCM-440. Posiadają tuleję zabezpieczającą z miękkiego tworzywa, która chroni felgę przed uszkodzeniem powłoki lakierniczej. Chromowane wykończenie w trzech kolorach umożliwia rozróżnienie rozmiarów. Nasadki wyposażone są w zabezpieczenie, ułatwiające uwolnienie odkręconej nasadki i śruby.
Nawet jeśli nie przekładamy opon na felgi, wymieniając całe koła, pamiętajmy o ponownym ich wyważeniu. Opony i felgi ulegają odkształceniom i z czasem przestają się równomiernie toczyć, zmniejszając komfort jazdy. Pomocne będą szczypce do wyważania kół YT-0643, które umożliwiają wygodne ściąganie ciężarków z felgi oraz ich podważanie i rozginanie. Z kolei funkcja młotka pozwala na dobijanie ciężarków na felgę. Wytrzymała stal gwarantuje trwałość narzędzia, a oprawiona w antypoślizgowy materiał rękojeść ułatwia pewny chwyt nawet zanieczyszczoną dłonią.
Komentarze (0)