Ogumienie

5 miesięcy temu  09.09.2019, ~ Administrator   

W regionie EMEA firma obsługuje obecnie ponad 1,2 miliona pojazdów, oferując usługi w zakresie mobilności i rozwiązań flotowych

W regionie EMEA firma obsługuje obecnie ponad 1,2 miliona pojazdów, oferując usługi w zakresie mobilności i rozwiązań flotowych

Strona 1 z 1

TomTom Telematics od początku kwietnia bieżącego roku działa jako część Bridgestone Europe. Pół roku po tym fakcie firma zmieni również samą nazwę i od 1 października funkcjonować będzie jako Webfleet Solutions.

Przejęcie TomTom Telematics to krok ku realizacji ambitnych planów Bridgestone w zakresie poszerzania cyfrowych kompetencji firmy, a tym samym element transformacji koncernu, który z producenta opon klasy premium zmienia się w lidera rozwiązań w zakresie mobilności. Nowa spółka w grupie Bridgestone to wiodący w Europie dostawca rozwiązań do zarządzania flotą – lider w branży, która odnotowuje co roku dwucyfrowy wzrost. Sfinalizowane przejęcie umacnia również pozycję Bridgestone w segmencie rozwiązań opartych na danych, które znacznie poprawiają wydajność i skuteczność biznesu flotowego.

Nowa nazwa firmy, Webfleet Solutions, nawiązuje do flagowej platformy WEBFLEET, która od ponad 20 lat dostarcza wiodące rozwiązania telematyczne dla flot pojazdów. Działająca pod nowym szyldem spółka pozwoli oferować klientom Bridgestone szerszy wachlarz usług z zakresu mobilności cyfrowej i zarządzania flotą, a także umocnić pozycję spółki jako światowego lidera branży. Webfleet Solutions w regionie EMEA obsługuje obecnie ponad 1,2 miliona pojazdów..

Kiedy na początku roku włączyliśmy do naszej grupy Webfleet Solutions, staliśmy się wiodącym graczem w branży rozwiązań flotowych. Wspólnie mamy wyjątkowy potencjał, aby być liderem dynamicznie rozwijającego się i innowacyjnego obszaru usług z zakresu mobilności – komentuje Paolo Ferrari, CEO i Prezes Bridgestone EMEA. - Mamy ambitne założenia, posiadamy infrastrukturę i zasoby, dane i informacje, a także pracujemy z właściwymi ludźmi, którzy dysponują niezwykle rozległą wiedzą. Teraz, gdy gwałtownie wkraczamy w całkiem nową rzeczywistość i rozwiązania z zakresu zintegrowanej i autonomicznej mobilności stają się faktem, Bridgestone i Webfleet Solutions wspólnie zagwarantują swoim klientom dostęp do nowych korzyści i możliwości, jakie właśnie się przed nami otwierają.

Od momentu potwierdzenia transakcji zespoły Bridgestone i Webfleet Solutions łączą siły i wspólnie poszukują nowych możliwości i innowacji, aby wspierać klientów w rozwijaniu ich biznesów w przyszłości i tworzyć dla nich nową wartość.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ transman 2 2 miesiące temu Nie wiem jak było wcześniej w TomTomie, ale u nas na Webfleecie wszystko śmiga. I nie ma co nawet porównywać do niektórych lokalnych wynalazków. Ta fuzja z Bridgestonem bardzo ciekawa i dla rozwoju systemu chyba raczej dobrze wróży.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ logostick 1 2 miesiące temu Od momentu kiedy Autoguard się sprzedał dla Finder i dalej ta aplikacja stała się bezużyteczna zawodowo. Owszem jest ładna i na tym koniec. Ktoś kto pracuje na tego typu aplikacjach nawet niech nie myśli o przechodzeniu na Webfleet. To kompletna porażka. Aplikacja ma mnóstwo fajnych funkcji, z których jedna działają kiedy chcą, inne nie działają w ogóle. Jeśli chcecie rozliczać kierowców na podstawie tej aplikacji to wywołacie w firmie nikomu niepotrzebną wojnę. A TOMTOM regularnie co miesiąc fakturę przesyła.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony