Ogumienie

2 miesiące temu  02.08.2021, ~ Administrator   

Grzegorz Karnicki oraz Krzysztof Hawryszuk - pomysłodawcy i twórcy internetowej giełdy zużytych opon.

Grzegorz Karnicki oraz Krzysztof Hawryszuk - pomysłodawcy i twórcy internetowej giełdy zużytych opon.

Strona 1 z 2

- Zajmujemy się zużytymi oponami od wielu lat i przez ten czas bardzo dobrze poznaliśmy potrzeby firm uczestniczących w ich obrocie - mówi w rozmowie z portalem warsztat.pl Grzegorz Karnicki, współtwórca pierwszej w Polsce giełdy zużytych opon. To platforma, gdzie współpracę będą mogli nawiązać wszyscy gracze tego rynku - warsztaty, floty, stacje demontażu, ale też firmy odbierające zużyte opony czy cementownie. Giełda działa pod adresem tyron-ecosystem.com.

Jak dziś wygląda sytuacja na rynku zużytych opon w Polsce?

Sytuacja zmienia się dość dynamicznie. Podaż zużytych opon rośnie szybciej niż możliwości przerobowe instalacji do ich utylizacji. Ta dysproporcja zapewne jeszcze się powiększy w drugiej połowie roku. Dla warsztatów oznacza to niestety wzrost kosztów pozbywania się opon odpadowych. 

Firma Tyron Ecosystem uruchamia internetową giełdę zużytych opon. Czym jest giełda? W jaki sposób może pomóc warsztatom?

Zajmujemy się zużytymi oponami od wielu lat i przez ten czas bardzo dobrze poznaliśmy potrzeby firm uczestniczących w ich obrocie. Wiemy jak bardzo zmienny jest ten rynek, jak sezonowość i okresy nadpodaży lub niedoboru opon wpływają na ceny odbioru i dostaw. Zauważyliśmy wiele nierozwiązanych problemów i barier. Ograniczenie dostępu do istniejących systemów zbiórki, a niekiedy nawet całkowite wykluczenie z nich całych grup przedsiębiorców. Brak dostępu do informacji o aktualnych cenach i możliwościach pozbywania się opon odpadowych. Problemy z oponami trudnymi – tzw. wystrzałami, rolniczymi, przemysłowymi, ponadgabarytowymi i pełnymi. Wysokie mimima logistyczne lub nastawienie operatorów logistycznych wyłącznie na odbiory całopojazdowe. To tylko niektóre z nich. Giełda łącząc na jednej platformie firmy pracujące w ekosystemie zużytych opon ułatwia przemieszczanie odpadów, daje dostęp do informacji, a co najważniejsze przynosi użytkownikom oszczędność czasu i pieniędzy.  

Do kogo jest skierowana ofera giełdy Tyron Ecosystem? Jakie korzyści oferuje użytkownikom?

Do warsztatów, wulkanizacji, firm komunalnych, stacji demontażu pojazdów i innych podmiotów pozbywających się opon do utylizacji, dla firm transportowych i logistycznych zajmujących się odbiorem i przewozem tego rodzaju odpadów, ale także dla recyklerów, instalacji pirolizy, cementowni, producentów paliw alternatywnych. Użytkownicy chcący pozbyć się zużytych opon mogą wystawić swoje zgłoszenie odbioru i z otrzymanych ofert wybrać najlepszą dla siebie. Mogą także przeglądać zgłoszenia innych użytkowników z całej Polski. Takie same funkcjonalności mają do dyspozycji również firmy poszukujące surowca w postaci zużytych opon. Rozróżniamy aż 8 rodzajów opon, nie obowiązują minima logistyczne, nie ma żadnych limitów liczby ogłoszeń, zgłaszanego tonażu. Do tego przez pierwsze 30 dni z giełdy można korzystać bez ograniczeń, całkowicie za darmo i wypróbować wszystkie jej funkcjonalności. Po tym okresie proponujemy pakiety dostępowe, kwartalne lub roczne, których ceny zaczynają się już od 1 zł dziennie.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 9
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony