ReklamaB1 ŚO prinxtire 08.09-08.11 Piotr

nie przegap

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Warto wiedzieć

5 miesięcy temu  16.04.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Warto wiedzieć, że cała gama nowych opon Continental spełnia wymagania samochodów elektrycznych, a nowe oznaczenie „EV-Compatible” podkreśla kompleksową strategię produktów firmy. I nic dziwnego, skoro Continental zaopatruje najbardziej utytułowanych producentów pojazdów elektrycznych na świecie.

Wszystkie nowe opony osobowe marki Continental wprowadzane na rynek w Europie posiadają teraz nowe oznaczenie na ścianie bocznej: logotyp „EV-Compatible”. Podkreśla to strategię produktową producenta opon premium opracowaną pod kątem pojazdów elektrycznych – każda opona z obecnej oferty Continental spełnia wymagania samochodów z tego typu napędem. Ogumienie zmniejsza również zużycie paliwa przez pojazdy spalinowe.

- Jesteśmy przekonani, że nie ma jednej opony odpowiedniej dla wszystkich pojazdów elektrycznych. Dlatego zoptymalizowaliśmy całą naszą gamę pod kątem tego typu napędu. Dzięki nowemu oznaczeniu „EV-Compatible” jest to widoczne już na pierwszy rzut oka - mówi Enno Straten, Head of Strategy, Analytics and Marketing EMEA w Continental Opony.

- Nasi klienci mogą liczyć na to, że opony Continental zawsze będą właściwym wyborem – również w przypadku samochodów elektrycznych.

Na długo przed transformacją na zeroemisyjne napędy

Warto wspomnieć, że już na długo przed tym, jak pojazdy elektryczne stały się popularne, Continental rozpoczął prace nad optymalizacją swoich opon w celu osiągnięcia większej wydajności i mniejszego zużycia energii. Wiąże się to z koncentracją na mniejszym oporze toczenia, niskim hałasie i wysokiej trwałości użytkowej, bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa.

Z osiągnięć tych korzystają wszystkie pojazdy, niezależnie od rodzaju napędu, są one jednak szczególnie widoczne dla kierowców samochodów elektrycznych. Poprawa parametrów opony o jedną klasę oporu toczenia zgodnie z etykietą opony UE zwiększa zasięg pojazdu elektrycznego nawet o ok. 3-4%.

Obecna strategia opon dla pojazdów elektrycznych oferuje duże korzyści również sprzedawcom, ponieważ Continental nie komplikuje w związku z tym portfolio swoich produktów. Ułatwia to magazynowanie oraz upraszcza procesy związane z wyborem, zamawianiem, gromadzeniem zapasów i logistyką. W rezultacie można zaoszczędzić cenne zasoby, od momentu produkcji aż po montaż opony.

Oprócz ściany bocznej opon, Continental będzie w przyszłości używać logotypu „EV-Compatible” również we wszystkich systemach zamówień, a także w materiałach marketingowych (zarówno online, jak i offline) oraz salonach sprzedaży.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony