ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

22 dni temu  27.03.2024, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Firma Apollo Tyres prezentuje wyczekiwaną, letnią oponę Vredestein Ultrac Pro klasy Ultra Ultra High Performance (UUHP)charakteryzującą się przełomową, lekką konstrukcją, która maksymalizuje wydajność i komfort, a jednocześnie znacząco zmniejsza masę i negatywny wpływ na środowisko.

Model Ultrac Pro, który stanowi pierwszą od 12 lat całkowicie nową oponę marki Vredestein w klasie opon letnich o najwyższej wydajności, charakteryzuje się wyjątkową redukcją masy w porównaniu z poprzednim modelem. Porównując dwie generacje opon w rozmiarze 245/45R18 100Y XL, nowy model Ultrac Pro jest o 1,7 kg lżejszy od modelu Vredestein Ultrac Vorti+, co oznacza zmniejszenie masy o 13%. W serii Ultrac Pro redukcja masy wynosi średnio 10%.

Znaczna redukcja masy prowadzi do zmniejszenia masy obrotowej, co poprawia reakcję układu kierowniczego, przyspieszenie i skuteczność hamowania. Ze względu na mniejszą masę opony zapewniają również lepszy kontakt z nawierzchnią.

Globalny zespół badawczo-rozwojowy firmy Apollo Tyres w Holandii skupił się na minimalizacji ilości materiału wymaganego do budowy opony i bieżnika, aby osiągnąć ambitne cele w zakresie sportowych parametrów przy jednoczesnym zachowaniu trwałości i komfortu. Zrealizowali swoje zamierzenia poprzez wprowadzenie nowej konfiguracji stopki, która umożliwia zastosowanie bardziej wyrafinowanej konstrukcji jednowarstwowej w znacznej liczbie rozmiarów zamiast powszechnie spotykanego w tym segmencie formatu dwuwarstwowego. Innowacyjna konstrukcja powoduje znaczną redukcję ilości wymaganych materiałów i w konsekwencji spadek masy całkowitej.

Wdrożenie najnowszej generacji mieszanek gumowych i optymalizacja grubości opon pozwoliły uzyskać elastyczność niezbędną do osiągnięcia stałego rozkładu siły na powierzchni styku. Dzięki temu opona może uzyskać optymalną przyczepność przy najwyższych prędkościach, zachowując jednocześnie równie imponującą wytrzymałość.

Dodatkowo zwiększono strefę elastyczną, co pozwoliło zespołowi badawczo-rozwojowemu firmy Apollo Tyres na osiągnięcie doskonałego komfortu jazdy bez utraty stabilności. W rezultacie wszystkich działań powstała opona UUHP, wyznaczająca nowe standardy w zakresie komfortu i zapewniająca znaczną poprawę w stosunku do modelu Ultrac Vorti+, który również zyskał uznanie za swoje właściwości jezdne.

Doskonały wynik oporu toczenia

Dzięki znacznemu zmniejszeniu masy, nowo opracowanym mieszankom gumy i zoptymalizowanej konstrukcji nowy model Ultrac Pro jest jednym z najlepszych w swojej kategorii pod względem zużycia paliwa. Zapewnia on 12% ogólnej poprawy i podniesienie kategorii etykiet w porównaniu z oporem toczenia swojego poprzednika, znacznie poprawiając zasięg jazdy dla kierowców, którzy używają swoich wysokiej klasy pojazdów do codziennej jazdy i dojazdów do pracy.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony