ReklamaB1 ŚO - gyft 06.09-06.10 Piotr

Wydarzenia

9 miesięcy temu  29.12.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 1 minuta

Strona 1 z 1

Straddle Tractor Concept jest wspólnym dziełem New Holland Agriculture i Pininfariny, światowej sławy domu projektowego. Ciągnik koncepcyjny został zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom wąskich winnic.

Włoskie biuro projektowe specjalizuje się nie tylko w projektowaniu samochodów. Prezentowany tu Straddle Tractor Concept firmy New Holland zdobył złoty medal w konkursie German Design Award 2023 w kategorii "Excellent Product Design". Ten innowacyjny traktor ma służyć rolnikom, którzy zajmują się uprawą winorośli w wąskich winnicach znajdujących się w francuskiej Szampanii, Médoc i Burgundii. Winogrona w tych regionach rosną w rzędach o szerokości poniżej półtora metra, często na stromych zboczach oraz na niewielkim obszarze. Takie specyficzne warunki uprawy wymagają ręcznego zbioru winogron, albo właśnie modelu Straddle Tractor Concept.

New Holland zapewnia, że ciągnik łączy w sobie styl i funkcjonalność. Kabina jest w całości wykonana ze szkła, zapewniając operatorowi wyjątkową widoczność na winorośl i wszystko dookoła, a ponadto jest ustawiona pod kątem w kierunku jazdy, co dodaje dynamizmu projektowi. Ogólny wygląd zewnętrzny maszyny wyróżnia się płynnymi i dynamicznymi liniami inspirowanymi motoryzacją.

Ciągnik jest przygotowany pod elektryczny napęd. Firma New Holland niewiele mówi o mechanice swojej koncepcji, pozostawiając ją jako studium projektowe. Firma zaznacza jednak, że ważnym składnikiem projektu są opony bezpowietrzne, które eliminują ryzyko przebicia.

Fot. New Holland

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony