Ogumienie

Warto wiedzieć

24 dni temu  15.11.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Nokian Tyres dołącza do projektu Polestar 0, którego celem jest stworzenie klimatycznie neutralnego samochodu do 2030 r. Projekt producenta samochodów elektrycznych Polestar zakłada eliminację występowania wszelkiej emisji gazów cieplarnianych przy produkcji samochodu oraz pod koniec jego żywotności.

Nokian Tyres wnosi swój wkład w projekt, opracowując klimatycznie neutralne opony premium. Celem projektu Polestar 0 jest wyeliminowanie wszelkich źródeł emisji CO2 bez niekorzystnych następstw w ramach łańcucha dostaw samochodu, procesu produkcji oraz końca żywotności. Podejście to zakłada współpracę w ramach całego procesu rozwoju produktu oraz łańcucha wartości – od dostawców po sprzedawców detalicznych. Wszystkie jego komponenty muszą być neutralne klimatycznie, podobnie jak ich łańcuchy wartości.

Aby osiągnąć przełom, potrzeba współpracy i wysiłku różnych zaangażowanych stron.

- Takie partnerstwo doskonale wpisuje się w wartości Nokian Tyres, działalność firmy oraz nasze ambitne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju - mówi Teemu Soini, dyrektor innowacji i rozwoju Nokian Tyres.

- Współpraca, badania oraz osiągnięte wyniki przyniosą szersze korzyści także poza projektem, ponieważ powstaną nowe sposoby zmniejszania śladu węglowego pozostawianego przez różnego typu działalność biznesową. Część z nich może być dostępna jeszcze przed rokiem 2030, kiedy to cel projektu ma zostać osiągnięty. Dla przykładu: innowacje w zakresie produkcji opon stworzone w trakcie projektu Polestar 0 zostaną wykorzystane w produktach Nokian Tyres najszybciej, jak to możliwe.

Ambitne cele środowiskowe

Firma opracowała pierwszą na świecie oponę zimową w roku 1934 i od tamtej pory nieprzerwanie opracowuje innowacje na rzecz bezpiecznej i zrównoważonej jazdy. W zeszłym roku firma przedstawiła koncepcyjną oponę Nokian Tyres Green Step, której ambitny projekt zakłada wykorzystanie w 93% materiałów odnawialnych lub z recyklingu. Będąc pionierem w branży oponiarskiej, swoją działalność skupia od niemal dekady na elektrycznych samochodach, a cały przekrój jej opon premium jest kompatybilny z EV.

- Firma Nokian Tyres już wcześniej pokazała, że jest liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju branży oponiarskiej i jesteśmy zdeterminowani, aby znów to zrobić – tym razem poprzez opracowanie neutralnych klimatycznie opon. Potrzeba innowacji, kreatywności oraz współpracy międzybranżowej, aby stawić czoła kryzysowi klimatycznemu, a także dołączenie do tak przełomowego projektu jakim jest Polestar 0 idealnie wpisuje się wyzwania, których chcemy się podejmować - mówi Soini.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony