ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Opony

nie przegap Świat Opon

ponad rok temu  25.10.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Firma zamierza rozszerzyć swój udział w rynku samochodów ciężarowych i autokarów. Apollo Tyres zamierza uzupełnić ofertę w zakresie rozmiaru i specyfikacji opon do samochodów ciężarowych i autokarów nawet do 90% zapotrzebowania do 2025 roku. Potwierdzono już produkcję nowej opony do naczep na długie dystanse z klasą A.

Apollo Tyres ogłosiła wprowadzenie nowego planu strategicznego na pięć lat dotyczącego budowania pozycji na europejskim rynku opon do samochodów ciężarowych i autokarów oraz opon radialnych (TBR). Plan obejmuje środki mające na celu podwojenie produkcji opon TBR w porównaniu z rokiem ubiegłym w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym na Węgrzech, a także rozszerzenie oferty produktów w celu spełnienia nawet do 90% wymagań segmentu opon TBR w zakresie rozmiaru i specyfikacji do 2025 roku.

W przyszłym roku firma Apollo Tyres wprowadzi na rynek swoje pierwsze opony do samochodów ciężarowych i przyczep przeznaczone do obręczy o średnicy 19,5 cala, powszechnie używanych w zastosowaniach regionalnych wymagających mniejszego tonażu oraz dużych przebiegów. Początkowo firma skoncentruje się na siedmiu najpopularniejszych wymiarach, a jej celem jest spełnienie wymagań rynkowych w zakresie 19,5-calowych opon w 81% do 2025 roku.

W ramach nowego planu firma wejdzie również na rynek 22,5-calowych opon zimowych, zapewniając nowy poziom osiągów i wydajności w każdych warunkach pogodowych oraz uzupełniając istniejącą gamę opon do pojazdów ciężarowych i przyczep. W osobnej zapowiedzi firma przedstawiła szczegółowe informacje na temat pierwszej opony do przyczep na długie dystanse (LHT).

Całkowicie nowy model EnduMile LHT z klasą A

w kategorii oporów toczenia będzie najtrwalszą i zapewniającą największą oszczędność paliwa oponą do samochodów ciężarowych, jaką kiedykolwiek wyprodukowała firma Apollo Tyres. Nowy produkt do przyczep opracowano z myślą o zdeklasowaniu najlepiej sprzedających się i najbardziej wydajnych opon w segmencie LHT, a wkrótce dołączą do niego opcje opon LHT do ciągników obejmujące zastosowania zarówno z osiami skrętnymi, jak i napędowymi.

Kolejnym nowym segmentem dla firmy będą 60-milimetrowe opony o niskim profilu i stosunku wysokości do szerokości, odpowiednie do pojazdów użytkowych z silnikami spełniającymi normę Euro 6. Firma Apollo Tyres wprowadzi opcje zarówno do osi skrętnych, jak i napędowych.

Firma Apollo Tyres dokłada wszelkich starań, aby zawierać kolejne umowy w zakresie oryginalnego wyposażenia (OE). W zeszłym miesiącu firma Schwarzmüller, jeden z czołowych europejskich producentów przyczep, wybrała opony EnduRace RT, EnduRace RT2 oraz EnduTrax MAHD firmy Apollo Tyres jako specyfikację OE dla swoich przyczep do pojazdów ciężarowych, co oznacza pierwszą umowę na oryginalne wyposażenie firmy oponiarskiej w europejskich sektorze samochodów ciężarowych.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony