Wyposażenie warsztatu

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  31.05.2018, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Współczesny sektor usług i sprzedaży to rynek ogromnie dynamiczny i opierający się głównie na konkurencji. Z tego powodu firmy działające w tym obszarze starają się osiągać efektywność w każdym możliwym zakresie. Dotyczy to oczywiście również firm opierających swoją działalność w dużej mierze na transporcie samochodowym – a w tym przypadku ważną kwestią jest wygląd pojazdów służbowych.

Czemu przedsiębiorstwa działające w obszarze transportu (nie tylko osób) szczególnie muszą zwracać uwagę na kwestię czystości firmowych pojazdów i rozwiązywać ją w najbardziej ekonomiczny i efektywny sposób? Firmy dbające o ten aspekt czerpią ze swoich starań dwie podstawowe korzyści. Pamiętając o fakcie, że zanieczyszczenia nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie floty, jako pierwszą z nich warto wskazać lepszy stan i dłuższą żywotność pojazdów. Druga korzyść dotyczy wizerunku – samochody kurierskie czy ciężarówki transportujące towary pokryte grubymi warstwami brudu nie zrobią dobrego wrażenia na klientach. Istnieją na szczęście ergonomiczne rozwiązania, dzięki którym utrzymywanie floty samochodowej w czystości jest coraz łatwiejsze.

Łatwo i przyjemnie

W przypadku gdy konieczne jest szybkie i regularne czyszczenie karoserii dużej floty samochodowej, warto rozważyć wykorzystanie myjki wysokociśnieniowej z podgrzewaniem. Przykładem tego rodzaju rozwiązania jest model HDS 5/13 U firmy Kärcher – urządzenie klasy upright. Jego widoczną już na pierwszy rzut oka cechą jest kompaktowość, a przemieszczanie podczas mycia ułatwiają duże koła. Warto nadmienić, że obsługę wspomaga konstrukcja specjalnego pistoletu EASY!Force, którego wielką zaletą jest minimalny nakład siły potrzebnej do utrzymywania spustu, co ma zasadniczą rolę w przypadku konieczności czyszczenia wielu aut w krótkim czasie. Używanie tego modelu usprawnia również intuicyjny system gwintów typu EASY!Lock, który pozwala na łatwą i szybką wymianę akcesoriów. Za oszczędność odpowiedzialny jest natomiast tryb eco!efficiency redukujący zużycie paliwa podczas pracy urządzenia.

Zamiast wody – para

Na co powinny zwracać uwagę właściciele firm rozważających zakup myjki ciśnieniowej? Kluczowe są przede wszystkim dwa parametry: wydatek pompy oraz ciśnienie robocze (podawane w barach). Pierwszy parametr służy do określenia efektywności, z jaką wypłukiwany brud zostaje usunięty za pomocą wysokociśnieniowego strumienia. Drugi parametr definiuje, z jaką siłą brud jest wypłukiwany przez wodę z powierzchni poddawanych czyszczeniu. Warto również zwrócić uwagę na temperaturę, do jakiej może zostać podgrzana woda w zbiorniku (o ile rozważany model posiada w ogóle taką funkcję), gdyż woda o wysokiej temperaturze jest znacznie efektywniejsza przy usuwaniu nieczystości niż zimna.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 107

 • 16
  ZADOWOLONY
 • 7
  ZASKOCZONY
 • 11
  POINFORMOWANY
 • 31
  OBOJĘTNY
 • 6
  SMUTNY
 • 20
  WKURZONY
 • 16
  BRAK SŁÓW

Komentarze (5)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Karol 5 ponad rok temu Od kilku lat posiadam w warsztacie przemysłowy odkurzacz sucho-mokro oraz myjkę parową zintegrowaną z tym odkurzaczem. Usługi te proponujemy wszystkim naszym klientom i użytkownikom samochodów flotowych. Zainteresowanie jest niewielkie. Większość klientów swoje samochody sprząta i myje we własnym zakresie. Flotowcy albo muszą myć samochody na własny koszt albo maja limit w wysokości kilkudziesięciu zł co wystarcza im na samoobsługowa myjkę i odkurzacz. Jeszcze mentalność ludzka długo trzeba będzie zmieniać.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Andi 4 ponad rok temu czy pracownicy Boscha tez maja wiecej w kieszeni??
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ almeno 3 ponad rok temu Ciepłowodne tylko na siłę
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Josh 2 ponad rok temu Jestem smutny
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Merry 1 ponad rok temu Nie wierze....
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony