
Aplikacja na smartfony zamiast kluczka do samochodu, cyfrowa mapa miejsc postojowych zamiast męczącego poszukiwania parkingu i usługi typu car sharing, czyli czasowe korzystanie z samochodu bez konieczności posiadania go na własność: łączność sieciowa ułatwia życie użytkownikom dróg, zwiększając bezpieczeństwo i komfort przy jednoczesnym obniżaniu poziomu stresu na drogach. Według firmy badawczej Gartner do 2020 roku około ćwierć miliarda pojazdów na całym świecie zostanie połączonych z siecią. Do tego niezbędny jest rozwój usług mobilnych, których szerokie portfolio Bosch zaprezentuje podczas Bosch ConnectedWorld 2018.
Usługi sharingu i multimodalnej mobilności na rzecz bezstresowego ruchu miejskiego:
COUP: Zarezerwuj, zapłać, jedź – usługa udostępniania e-skuterów COUP to prosta alternatywa dla transportu publicznego, samochodów prywatnych lub taksówek. Po Berlinie i Paryż e-skutery pojawią się latem 2018 roku na ulicach Madrytu. Dzięki aplikacji COUP jej użytkownik może bez problemu zarezerwować znajdujący się najbliżej e-skuter i cieszyć się jazdą.
moveBW: W lipcu 2017 r. Bosch rozpoczął fazę testową multimodalnego asystenta mobilności moveBW. Usługa wykorzystuje dane w czasie rzeczywistym, aby znaleźć najprostszą drogę przez miasto. Pozwala ona szybko i elastycznie docierać do miejsca docelowego, a jednocześnie wpływa pozytywnie na zmiany w zarządzaniu ruchem w mieście.
myScotty: Korzystając z aplikacji myScotty użytkownicy są zawsze mobilni dzięki różnym ofertom transportu – od usług sharingu dla samochodów, skuterów i rowerów, a kończąc na taksówkach i autach z wypożyczalni. Użytkownicy rezerwują i płacą za usługi za pomocą smartfonu. Aby korzystać z myScotty, każdy użytkownik weryfikuje swoją tożsamość na jednorazowym czacie wideo; start-up obsługuje proces rejestracji i weryfikacji u różnych dostawców.
Połączone z siecią usługi umożliwiają bezstresową mobilność
Community-Based Parking: Dzięki wyszukiwarce miejsc parkingowych bazującej na społeczności Community-Based Parking, Bosch wyręcza kierowcę w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca dla jego samochodu. Korzystając z czujników ultradźwiękowych systemu wspomagania parkowania, samochody identyfikują i mierzą wolne przestrzenie między zaparkowanymi pojazdami, gdy je mijają. Zebrane dane są przesyłane do cyfrowej mapy miejsc parkingowych, która jest dostępna dla użytkowników społeczności.
Komentarze (0)