Ogumienie

Serwis ogumienia

Sieci warsztatowe

Warto wiedzieć

ponad rok temu  28.03.2018, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 3

„Priorytetem klientów flotowych jest zachowanie mobilności pojazdów, gdyż to determinuje ich wiarygodność i konkurencyjność. Od serwisów oczekują przede wszystkim wysokiej jakości świadczonych usług, elastyczności i szybkiej reakcji w przypadku wystąpienia awarii. Dlatego zarządzający flotami dużą wagę przywiązują do zasięgu działania sieci warsztatów, a także zaplecza informatycznego” – wyjaśnia M. Stachowicz.

Obsługa serwisowa nowej generacji

Wyposażenie serwisów w zaawansowane systemy informatyczne jest też istotne ze względu na coraz liczniejszy udział we flotach nowoczesnych pojazdów wyposażonych w skomplikowane technologie. Przykładowo, najnowszy model Hondy Civic, który w wersji podstawowej wyposażenia, poza standardowymi systemami jak: ABS, SRS, TPMS, START-STOP, EBD, ESP, zawiera dodatkowo: BA – system wspomagania hamowania w sytuacjach awaryjnych, LKAS – system utrzymywania na pasie ruchu, ESS – system ostrzegania o awaryjnym hamowaniu, TSR – system rozpoznawania znaków drogowych, FCW – system ostrzegania przed kolizją, ISL – inteligentny ogranicznik prędkości i RDM – system zapobiegania zjeżdżaniu z pasa ruchu. Tylko odpowiednio przygotowane warsztaty są w stanie zapewnić właściwy poziom obsługi takich aut.

Nie należy też zapominać o pojazdach elektrycznych oraz hybrydowych, które są jednym z kluczowych kierunków rozwoju motoryzacji i w niedalekiej przyszłości mogą mieć duży udział w grupie pojazdów flotowych. Ponadto serwisy samochodowe będą musiały przygotować się też do obsługi coraz bardziej „skomputeryzowanych” opon. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku samochodów, tak i ogumienie będzie w najbliższej przyszłości wyposażone w coraz większą ilość chipów oraz zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych. Doskonałym tego przykładem jest prototyp opony do aut elektrycznych – EfficientGrip Performance z technologią Electric Drive, zaprezentowany przez Goodyear na tegorocznych targach w Genewie, który według prognoz pojawi na rynku już w 2019 r. Serwisy muszą być przygotowane na takie wyzwania” – dodaje M. Stachowicz.

Wyszkolona i doświadczona obsługa to podstawa

Jednak nawet najlepsza infrastruktura nie przełoży się na sukces bez wsparcia ludzi, którzy swoją wiedzą i kompetencjami świadczą o jakości firmy. W rezultacie sieć Premio dużą wagę przywiązuje do poziomu wiedzy i umiejętności mechaników. Dzięki regularnym szkoleniom prowadzonym m.in. w ramach Akademii Premio, serwisanci stale poszerzają zakres swoich wiadomości, dzięki czemu są gotowi świadczyć usługi na najwyższym poziomie, co doceniają klienci flotowi.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ pekste 1 ponad rok temu A no właśnie. Obsługa informatyczna firm - na kogo stawiacie, żeby były widoczne korzyści? Mówi Wam to coś - https://www.teleaudyt.pl/uslug... Ewentualnie jakieś inne podpowiedzi? Wiadomo - dla nas kluczowa jest jakość. Osiągalne?
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony