
„Priorytetem klientów flotowych jest zachowanie mobilności pojazdów, gdyż to determinuje ich wiarygodność i konkurencyjność. Od serwisów oczekują przede wszystkim wysokiej jakości świadczonych usług, elastyczności i szybkiej reakcji w przypadku wystąpienia awarii. Dlatego zarządzający flotami dużą wagę przywiązują do zasięgu działania sieci warsztatów, a także zaplecza informatycznego” – wyjaśnia M. Stachowicz.
Obsługa serwisowa nowej generacji
Wyposażenie serwisów w zaawansowane systemy informatyczne jest też istotne ze względu na coraz liczniejszy udział we flotach nowoczesnych pojazdów wyposażonych w skomplikowane technologie. Przykładowo, najnowszy model Hondy Civic, który w wersji podstawowej wyposażenia, poza standardowymi systemami jak: ABS, SRS, TPMS, START-STOP, EBD, ESP, zawiera dodatkowo: BA – system wspomagania hamowania w sytuacjach awaryjnych, LKAS – system utrzymywania na pasie ruchu, ESS – system ostrzegania o awaryjnym hamowaniu, TSR – system rozpoznawania znaków drogowych, FCW – system ostrzegania przed kolizją, ISL – inteligentny ogranicznik prędkości i RDM – system zapobiegania zjeżdżaniu z pasa ruchu. Tylko odpowiednio przygotowane warsztaty są w stanie zapewnić właściwy poziom obsługi takich aut.
Nie należy też zapominać o pojazdach elektrycznych oraz hybrydowych, które są jednym z kluczowych kierunków rozwoju motoryzacji i w niedalekiej przyszłości mogą mieć duży udział w grupie pojazdów flotowych. Ponadto serwisy samochodowe będą musiały przygotować się też do obsługi coraz bardziej „skomputeryzowanych” opon. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku samochodów, tak i ogumienie będzie w najbliższej przyszłości wyposażone w coraz większą ilość chipów oraz zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych. Doskonałym tego przykładem jest prototyp opony do aut elektrycznych – EfficientGrip Performance z technologią Electric Drive, zaprezentowany przez Goodyear na tegorocznych targach w Genewie, który według prognoz pojawi na rynku już w 2019 r. Serwisy muszą być przygotowane na takie wyzwania” – dodaje M. Stachowicz.
Wyszkolona i doświadczona obsługa to podstawa
Jednak nawet najlepsza infrastruktura nie przełoży się na sukces bez wsparcia ludzi, którzy swoją wiedzą i kompetencjami świadczą o jakości firmy. W rezultacie sieć Premio dużą wagę przywiązuje do poziomu wiedzy i umiejętności mechaników. Dzięki regularnym szkoleniom prowadzonym m.in. w ramach Akademii Premio, serwisanci stale poszerzają zakres swoich wiadomości, dzięki czemu są gotowi świadczyć usługi na najwyższym poziomie, co doceniają klienci flotowi.
Komentarze (1)