
Rok temu Grupa Synthos sfinalizowała zakup od Trinseo fabryki w niemieckim Schkopau. Co udało się osiągnąć od transakcji, która obejmowała zakup nie tylko infrastruktury produkcyjnej spełniającej najsurowsze wymagania branży oponiarskiej? O tym czytamy w podsumowaniu poświęconym rozszerzeniu działalności firmy.
Zakup od Trinseo fabryki w niemieckim Schkopau to największa transakcja w historii firmy, dzięki której Synthos umocnił swoją pozycję na globalnym rynku kauczuków syntetycznych i stał się drugim co do wielkości producentem w swoim segmencie. Połączone zdolności i możliwości zakładów przyczyniły się do znacznego rozszerzenia działalności Grupy i umożliwiły wykorzystanie potencjału wynikającego z efektów synergii.
Jak czytamy w komunikacie prasowym, transakcja, która obejmowała zakup zarówno infrastruktury produkcyjnej, jak i zaplecza badawczo-rozwojowego, umożliwiła Grupie Synthos wejście na rynek z jeszcze bardziej zaawansowanym i innowacyjnym portfolio produktowym, spełniającym najsurowsze wymagania branży oponiarskiej. W szczególności szereg zaawansowanych technologicznie kauczuków SSBR, w tym funkcjonalizowanych gatunków SSBR stosowanych głównie w zaawansowanych technologicznie oponach o niskich oporach toczenia, w tym oponach do samochodów elektrycznych, umożliwia Synthos pełne zaspokojenie potrzeb klientów, co jest kluczowym czynnikiem sukcesu na globalnym rynku kauczuku syntetycznego. Dzięki połączeniu możliwości technicznych i badawczo-rozwojowych z możliwościami centrum badawczo-rozwojowego kauczuku syntetycznego w Schkopau w Niemczech, stworzono jeszcze silniejszy i bardziej innowacyjny plan technologiczny koncentrujący się na podążaniu w zielonym kierunku.
Oprócz szczególnego nacisku na opracowywanie rozwiązań o wymiernie mniejszym wpływie na środowisko Synthos jest bardzo dumny z decyzji o ponownym uruchomieniu zakładu produkcji kauczuku butadienowego w Schkopau, który był nieczynny od 2020 r. Powrót zakładu do eksploatacji planowany jest na pierwszy kwartał 2023 r.
Fot. Synthos
Komentarze (0)