ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Warto wiedzieć

ponad rok temu  20.04.2023, ~ Administrator   Czas czytania 1 minuta

Fot. PIM

Strona 1 z 1

Polska Izba Motoryzacji poinformowała o swoim wsparciu dla właścicieli Stacji Kontroli Pojazdów, którzy od lat walczą o waloryzację stawek za badania techniczne pojazdów. 

Czytaj także:
W Warszawie nie zrobisz badania technicznego pojazdu. SKP będą strajkować!

Poniżej oficjalny komunikat PIM w tej sprawie:

W odpowiedzi na brak reakcji administracji państwowej na postulaty Związku Dealerów Samochodów oraz Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, właściciele SKP podjęli decyzję o niewykonywaniu w dniu 26.04.br. badań technicznych pojazdu.

Protest jest odpowiedzią na brak zgody ze strony rządu na podniesienie stawki za badania techniczne, która według właścicieli SKP jest zbyt niska i niezmieniona od prawie 20 lat.

W dniach 24 i 25 kwietnia przeglądy będą odbywały się w trybie awaryjnym polegającym na  zrejestrowaniu informacji tylko w lokalnym rejestrze, bez wpisywania informacji do CEPiK.

Następnie wszyscy prześlą dane z trybu awaryjnego do CEPiK w środę 26 kwietnia 2023 roku o godz. 12.00.

Polska Izba Motoryzacji popiera działania Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów oraz Związku Dealerów Samochodów, jak i samych właścicieli SKP. 

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Aaa 1 ponad rok temuocena: 100%  Dobrze że PIM coś robi ale jak na razie efekty żadne... Taki strajk raczej też nie przyniesie żądny zmian, proponuję działać bardziej zdecydowanie
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony