ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

Regeneracja

Prawo

6 miesięcy temu  22.08.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 1 minuta

Strona 1 z 1

Poziom recyklingu opon zużytych jest najniższy w naszym kraju. I od lat nic się nie zmienia. Ledwie 15 procent zużytej w ten sposób gumy udaje się przetworzyć na pełnowartościowy produkt oponiarski.

Powyższe to tylko kilka opiniotwórczych komentarzy, jakie padły podczas niedawno opublikowanej rozmowy na kanale youtube na witrynie Grupy Recykl (tu link do materiału video: https://recykl.pl/aktualnosci/materialy-wideo/).

Na co czeka branża zajmująca się zagospodarowaniem odpadów gumowych?

- Kluczowe dla funkcjonowania firm jest wdrożenie dwóch aktów prawnych: dyrektywy odpadowej i przepisów dotyczących rozszerzonej odpowiedzialności producenta - mówi Maciej Jasiewicz, Wiceprezes Zarządu, Grupa Recykl SA.

Reprezentant firmy odnotowuje, że spowolnienie gospodarcze dotyka obecnie także rynek zagospodarowania odpadów. Niemniej Grupa Recykl sprawnie realizuje swoją Strategię 2030 i oczekuje na wprowadzenie nowych, korzystnych dla spółki dyrektyw unijnych.

- Mamy zamknięte praktycznie dwa lata – 2021, 2022. W wielu obszarach dochodzimy do 20% realizacji strategii, czyli to jest zgodnie z planem. Na ten moment najgorzej z realizacji, bo niecałe 3% zrealizowanego celu, mamy w obszarze wypłaty dywidendy, ale to jest cel, który będzie systematycznie rósł. Zakładamy, że w ciągu najbliższych lat go zrealizujemy - podkreśla Maciej Jasiewicz.

Fot. Grupa Recykl SA

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony