Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  08.12.2017, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 2

Samochód połączony z siecią: Do 2025 r. łączność sieciowa wyraźnie zmieni sposób jazdy każdego kierowcy. Połączone z siecią funkcje pozwolą zaoszczędzić prawie 400 000 ton CO2 – to tyle, co duży niemiecki park narodowy w Schwarzwaldzie może przechwycić w ciągu trzech lat. Koncepcje takie jak parkowanie bazujące na społeczności i aktywne zarządzanie parkingami pozwolą zmniejszyć liczbę przejechanych kilometrów w poszukiwaniu miejsc parkingowych o 480 milionów, a wysoce zautomatyzowana jazda pomoże dodatkowo zaoszczędzić paliwo.

RDE: W tym roku pierwsze modele samochodów z silnikami Diesla, spełniające normę Euro 6, zostaną dopuszczone do ruchu po przejściu testów emisji spalin RDE (Real Driving Emissions), czyli w realnych warunkach drogowych. Bosch realizuje obecnie około 300 projektów RDE ze swoimi klientami. Firma chce wspierać producentów samochodów w ich wysiłkach, aby jeszcze bardziej obniżyć emisje dwutlenku azotu w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi. Bosch już wykazał w miejskich jazdach testowych, że jest to możliwe.

Filtry cząstek stałych: W Europie Bosch nie będzie już rozwijać projektów w zakresie silników o zapłonie iskrowym, które nie są wyposażone w filtr cząstek stałych. Takie filtry pomogły znacznie zmniejszyć emisję cząstek stałych w silnikach wysokoprężnych, a teraz taki cel został wyznaczony w stosunku do silników benzynowych.

48-woltowy napęd dla lekkich pojazdów elektrycznych: Bosch opracował precyzyjnie dopasowany 48-woltowy układ napędowy obejmujący silnik, jednostkę sterującą, akumulator, ładowarkę, wyświetlacz i aplikację. Ten układ napędowy zapewnia sprawną mobilność w mieście, a dzięki szybkiemu przyspieszaniu zwiększa przyjemność z jazdy. Niezależnie od tego, czy chodzi o pojazd dwu-, trzy- lub czterokołowy, ten system jest dostępny dla wszystkich klas lekkich pojazdów elektrycznych. Ponieważ składa się z już istniejących części samochodowych, producenci aut będą korzystać z już przetestowanych produktów i poświęcać mniejsze nakłady na opracowanie projektu. To daje zarówno producentom OEM, jak i nowym graczom na rynku, możliwość wypuszczenia pojazdu w ciągu od 12 do 18 miesięcy.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony