ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Warto wiedzieć

ponad rok temu  24.04.2023, ~ Administrator   Czas czytania 2 minuty

Fot. archiwum warsztat.pl

Strona 1 z 1

W związku z brakiem reakcji rządzących na prowadzone już od kilkunastu miesięcy działania Związku Dealerów Samochodów i innych organizacji w celu aktualizacji opłat za badania techniczne (nieaktualizowanych od dziewiętnastu lat), na spotkaniu warszawskich stacji kontroli pojazdów zapadła decyzja o zorganizowaniu protestu warszawskich SKP, który odbedzie się w tym tygodniu, 26 kwietnia 2023 roku (środa). Protest będzie polegał na tym, żeby tego dnia nie wykonywać badań technicznych.

- W dniu protestu będziemy informować kierowców dlaczego protestujemy. Dodatkowo, żeby sprawdzić, czy skuteczny byłby protest polegający na przesyłaniu danych z trybu awaryjnego w tym samym czasie, przedsiębiorcy ustalili, żeby badania techniczne w dniach poprzedzających protest tj. 24 i 25 kwietnia (poniedziałek i wtorek) robić w trybie awaryjnym. Następnie wszyscy prześlą dane z trybu awaryjnego w środę 26 kwietnia 2023 roku o godz. 12.00 - informują organizatorzy.

- Do Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów spływają także deklaracje o przystąpieniu do protestu z innych regionów kraju. Dodatkowo przedsiębiorcy zdecydowali, żeby w dniach poprzedzających protest tj. 24 i 25 kwietnia (poniedziałek i wtorek) przeprowadzić przegląd i konserwację łącza internetowego oraz sieci komputerowej. Z tego powodu w tych dniach badania techniczne trzeba będzie robić w trybie awaryjnym. Następnie wszyscy prześlą dane z trybu awaryjnego w środę 26 kwietnia o godz. 12.00. Będziemy informować kierowców, dlaczego protestujemy i dlaczego chcemy, żeby opłaty za badania zostały zwaloryzowane. A tak naprawdę to dostosowane do aktualnych realiów gospodarczych. Został przygotowany plakat oraz ulotka informacyjna dla kierowców. Polscy przedsiębiorcy, właściciele stacji kontroli pojazdów, w większości małe i średnie firmy, nie godzą się na to, żeby ich branża upadła - komentuje Marcin Barnkiewicz, prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów

- Jako Związek Dealerów Samochodów lat zwracamy uwagę na wciąż niepodjęty przez rządzących problem braku waloryzacji stawek SKP, określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2004 roku. Przez 19 lat zmieniły się nie tylko warunki gospodarcze, ale przede wszystkim samochody. Coraz bardziej zaawansowane technicznie pojazdy wymagają zupełnie innego podejścia niż park aut znany w momencie ustalenia stawek, czyli w 2004 roku. Do stuprocentowo rzetelnego zweryfikowania sprawności technicznej samochodu potrzebujemy również wyspecjalizowanych procedur i narzędzi, których wdrożenie i amortyzacja przy obecnych stawkach SKP przestaje być rentowna - dodał Paweł Tuzinek, prezes ZDS.

Przez Związek Dealerów Samochodów w porozumieniu z Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów zostały przygotowane cztery wzory plakatów do samodzielnego wydruku, które dostępne są na stronie ZDS.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony