Warto wiedzieć

ponad rok temu  27.11.2018, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Aby nie przepłacić i wybrać auto dopasowane do swoich potrzeb, warto przed rozpoczęciem poszukiwań nowego samochodu odpowiedzieć sobie na 5 podstawowych pytań – radzą eksperci rynku motoryzacyjnego.

- Z naszego doświadczenia wynika, że kierowcom planującym zakup samochodu najłatwiej przychodzi podjęcie jednej decyzji „nowy czy używany”, ponieważ to akurat bardzo często warunkuje ich budżet. A potem zaczynają się już schody. Dotyczy to w szczególności tych kierowców, którzy o motoryzacji wiedzą niewiele, a od samochodu oczekują tylko tego, aby się nie psuł i spalał jak najmniej paliwa. Jeżeli klient nie jest przywiązany do żadnej konkretnej marki, , staramy się zadać mu kilka podstawowych pytań, które zawężą liczbę samochodów i pozwolą znaleźć auto adekwatne do jego potrzeb – wyjaśnia Grzegorz Grodecki, Dyrektor Zarządzający Master1.pl.

Oto 5 podstawowych pytań, które powinien zadać sobie każdy kierowca planujący zakup auta:

Ile kilometrów pokonuję autem i gdzie nim najczęściej jeżdżę?

Uzyskanie odpowiedzi na te dwa pytania pomoże określić rodzaj silnika, który powinien wybrać klient. Samochody z silnikami „diesla” są z zasady droższe w zakupie, ale ich największą zaletą jest niskie spalanie. Pomimo tego, że różnica w cenie oleju napędowego i benzyny jest obecnie znikoma, to silniki wysokoprężne potrafią spalić nawet 25 procent mniej paliwa.

Samochody z silnikami „diesla” będę lepszym wyborem dla osób, które podróżują często i pokonują spore odległości w warunkach pozamiejskich osiągając w ciągu roku kilometraże na poziomie 30 tysięcy kilometrów – radzi Grzegorz Grodecki z Master1.pl

A jeżeli kierowca potrzebuje samochodu, aby dojeżdżać nim do pracy i będzie nim pokonywał ok. 20-30 km dziennie, to korzystniejszym ekonomicznie wyborem będzie samochód z silnikiem benzynowym.

Jaką funkcję ma pełnić auto i kto będzie nim podróżował?

Rodzaj auta powinien być dopasowany do stylu życia kierowcy i codziennych obowiązków, zarówno rodzinnych, jak i służbowych. Jeżeli kierowca ma trójkę lub więcej kilkuletnich dzieci, to wybór padnie na typowo rodzinne pojazdy – kombi lub van. Auto musi być na tyle przestronne, aby bez problemu zmieściło na tylnej kanapie foteliki samochodowe, a w bagażniku jeden lub więcej wózków dziecięcych. Jeżeli jednak kierowca jest singlem lub członkiem rodziny w modelu 2+2 lub 2+1, to zanim zdecyduje się na wybór sedana lub hatchback powinien mieć na uwadze również inne aspekty. Czasami duża pojemność bagażnika w aucie jest niezbędna także do prowadzenia działalności gospodarczej, która wymaga regularnego przewożenia sprzętu lub produktów do klientów. Kombi może okazać się praktycznym wyborem również w przypadku osób, które często korzystają z dużej powierzchni bagażnika ze względu na swoje hobby, np. do przewożenia rowerów lub inne sprzętu sportowego.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony