ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Warto wiedzieć

Marketing w warsztacie

ponad rok temu  17.03.2017, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Według badania Europejskiego Stowarzyszenia Usług Tekstylnych (ETSA), głównymi powodami noszenia odzieży roboczej jest ochrona przed zabrudzeniami (51% wskazań) i wyznaczenie statusu zawodowego (48%). Dla co trzeciego pracownika bardzo istotne są także rozpoznawalność wśród Klientów (34%) i dbałość o wizerunek firmy (30%).

Uniformy, kombinezony, jednolite fartuszki, kurtki, bluzy czy polary są elementem poczucia przynależności pracowników do określonej (wspólnej) organizacji. To także dodatkowy sposób na związanie pracowników z firmą. Dobrze dobrany i estetyczny ubiór wpływa na zwiększenie pewności siebie, poprawia samopoczucie. Korporacyjny ‘dresscode’ przez wielu ekspertów uznawany jest również za narzędzie wspierające budowę i integrację zespołu.

Dobrze zaprojektowana odzież służbowa jest także elementem konsekwentnie budowanego wizerunku marki. Dzięki pracownikom ubranym według tego samego schematu, w zgodzie z przyjętą linią kolorystyczną nawiązującą do logotypu skutecznie zwiększa rozpoznawalność spółki na rynku. Ponadto wyraźnie odróżnia pracowników od interesantów. Logo firmy umieszczone na odzieży oraz identyfikator z imieniem i nazwiskiem umożliwiają także łatwą identyfikację pracowników.

- Nasza firma ogromną wagę przykłada do kroju i designu oferowanej odzieży roboczej. Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż dziś nie wystarczy zaoferować klientom funkcjonalnych, trwałych i dobrej jakości ubrań. Zarówno nasi Klienci, jak i ich pracownicy oczekują, żeby odzież robocza była także modna i ładna. To właśnie estetyczne detale, takie jak kontrastowe przeszycia i odblaski, zapinane na napy kołnierze, dodatkowe kieszenie, elastyczne wstawki boczne a przede wszystkim nowoczesny krój, nadają naszym kolekcjom niepowtarzalny wygląd i wyszukany charakter, gwarantując jednocześnie doskonały komfort użytkowania – mówi Andrzej Smółko, Prezes Zarządu, CWS-boco Polska. - Wprowadzając najnowszą kolekcję boco Base Line proponujemy nowatorskie wzornictwo w kolekcji podstawowej, dostępne dotąd jedynie w modelach droższych i bardziej ekskluzywnych. Chcemy, aby nasi klienci mieli realny wybór, by nie byli skazani na wzory sprzed wielu lat, by mogli otrzymać nowoczesny krój i design nawet w najprostszej odzieży. To dla nas naprawdę wyjątkowa i przełomowa dla rynku kolekcja - dodaje.

Nienaganna prezencja, ubiór czy odpowiednie zachowanie pracownika wpływają na ocenę - a co za tym idzie na podjęcie (lub nie) decyzji o nawiązaniu współpracy z danym przedsiębiorstwem. Duże znaczenie tego związku podkreślają eksperci. Suzy Welch – autorka wielu poradników biznesowych nt. strategii sukcesu, zarządzania oraz budowania kariery – jest zwolenniczką tezy, że pojedynczy pracownicy mogą wykreować wizerunek całej firmy silniej, niż wielkie kampanie marketingowe. Podgląd ten znalazł odzwierciedlenie także w badaniach. Wynika z nich, że wizerunek placówki firmy oraz personelu lepiej służy promocji firmy wśród klientów niż kosztowna reklama w mediach. Pamiętając o istotnym związku pomiędzy wyglądem pracownika z oceną marki, firmy coraz częściej dbają o spójny i nierozerwalnie związany z wizerunkiem przedsiębiorstwa ubiór zatrudnianych.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony