Części i regeneracja

Warto wiedzieć

ponad rok temu  29.01.2018, ~ Administrator   Czas czytania 3 minuty

Strona 2 z 2

Niewłaściwie dobrana żarówka
Należy zwracać uwagę na szczególne cechy żarówek i mieć świadomość, że stosując na przykład żarówki wytwarzające więcej światła, będą one miały krótszą trwałość. Aby uniknąć rozczarowania, warto więc dobierać żarówki zgodnie z preferencjami kierowcy. Jeśli jeździ on często po zmroku, do tego poza terenem zabudowanym, powinien decydować się na produkty generujące więcej światła na drodze, np. OSRAM Night Breaker Laser. Z kolei kierowcy, którzy przywiązują szczególną wagę do trwałości i niezawodności, jeżdżą głównie w dzień i po oświetlonym nocą mieście lub gdy samodzielna wymiana żarówki w ich pojeździe jest wyjątkowo trudna, powinni wybierać produkty trwałe i ekonomiczne (np. OSRAM Ultra Life). Użytkownicy lubiący wyróżniać się na drodze to grupa dla produktów przyciągających wzrok, często dających bardziej zimną, niebieskawą barwę światła. Dla nich w ofercie OSRAM przeznaczone są produkty serii Cool Blue Intense.

Niewłaściwe obchodzenie się podczas montażu
Bańki żarówki nie powinno dotykać się palcami. Pot czy krem w połączeniu z ciepłem mogą spowodować uszkodzenie żarówki, a nawet reflektora. Jeśli nie ma innego wyjścia i trzeba dotykać bańki, najlepiej to zrobić np. przez czystą szmatkę.

Nieprawidłowa barwa
Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że przepisy ściśle określają temperaturę barwową światła generowanego przez żarówki halogenowe. Stąd wcale nierzadki widok aut, których reflektory ledwo świecą, ale za to niemal na niebiesko czy fioletowo. Warto wiedzieć, że maksymalna temperatura barwowa dla żarówek halogenowych wynosi 4200 K. A to oznacza po prostu legalnie białe światło.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony