Nowości produktowe

Ogumienie

Opony

Pozostałe opony

Premiery opon

miesiąc temu  12.10.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Indyjski producent ogłosił wprowadzenie na rynek przyjaznej dla środowiska opony pełnej do transportu wewnętrznego.

Składająca się w 42,8% z materiałów przyjaznych dla środowiska opona Ultimate Green XT zawiera kilka materiałów pochodzenia biologicznego i pochodzących z recyklingu, w tym gumę odzyskaną z opon wycofanych z eksploatacji i sadze z recyklingu. Najnowsza opona firmy GRI, wyprodukowana przy użyciu czystej naturalnej gumy i krzemionki, oferuje podobno wyższą efektywność energetyczną dzięki oporowi toczenia niższemu o 20,4% w porównaniu z obecnie dostępnymi oponami. Dzięki mniejszej o 26,6% utracie ścieralności, opona Ultimate Green XT ma mieć również dłuższą żywotność.

Producent podkreśla, że dzięki mniejszemu nagrzewaniu się opony i zwiększonej wytrzymałości, GRI bez przeszkód może być użytkowana przez 24 godziny na dobę. W mieszance bieżnika tej niebrudzącej, w zielonej wersji kolorystycznej opony zastosowano wysoce dyspersyjną krzemionkę, co obniża straty na ścieraniu i zmniejsza liczbę cząsteczek uwalnianych do środowiska. Sadza pochodząca z recyklingu jest wykorzystywana tylko do budowy środkowej i dolnej części opony. Indyjski producent opon wykorzystał olej naturalny zamiast oleju z ropy naftowej.

- Opona pełna Ultimate Green XT dla branży transportu wewnętrznego jest efektem naszego dążenia do tworzenia i wytwarzania produktów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju - wyjaśnia Mahesha Ranasoma, dyrektor generalny GRI.

- To efekt dwóch lat prac i intensywnych testów. Jest oczywiście mocna i wytrzymała.

Fot. GRI

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony