Ogumienie

Opony

Opony rolnicze

Wydarzenia

ponad rok temu  23.02.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Continental wprowadził na rynek swoją największą oponę rolniczą w odpowiedzi na trend związany ze wzrostem rozmiaru maszyn rolniczych. Model VF TractorMaster VF900/60 R42 jest już dostępny na całym świecie.

Continental wprowadził na rynek swoją największą jak dotąd oponę do ciągników rolniczych – VF TractorMaster w rozmiarze VF900/60 R42. Przy średnicy 2 147 milimetrów opona jest większa od standardowej ramy drzwi i waży 450 kilogramów, a jej indeks nośności wynosi 189 (10 300 kg). Continental opracował ten rozmiar opony tak, aby mogła przenosić ciężar maszyn rolniczych o mocach przekraczających 300 koni mechanicznych.

Większe, szybsze, cięższe: nowy rozmiar opon odpowiada trendom w branży

Rosnące koszty i presja na transport coraz większych ładunków w krótszym czasie oznaczają, że wzrasta także zapotrzebowanie na wydajne maszyny rolnicze.

- Ten rozwój wymaga najwyższych osiągów nie tylko od samych maszyn, ale także od ich opon. Dlatego opracowujemy i testujemy nasze opony rolnicze w ścisłym porozumieniu z klientami - mówi Benjamin Hübner, Product Line Manager for Agricultural Tires w Continental.

U podstaw trendu zmierzającego w kierunku coraz większych maszyn leży podstawowy cel, jakim jest jeszcze bardziej wydajna i ekonomiczna praca. Dlatego w 2022 roku Continental wprowadził na rynek pięć nowych rozmiarów opon VF TractorMaster (650/60 R34; 650/65 R42; 710/75 R42; 650/65 R34; 710/60 R34).

Odpowiednie na pola i drogi

Dzięki technologii VF, opona może być napędzana z obciążeniem większym o nawet 40% przy takim samym ciśnieniu powietrza jak opona standardowa lub z 40% mniejszym ciśnieniem w oponie przy takim samym obciążeniu. Ponadto, opony z technologią VF są bardziej paliwooszczędne niż tradycyjne ogumienie do ciągników.

- Opona VF TractorMaster łączy w sobie wydajność i ochronę gleby. Technologia VF umożliwia płynne przejście z pola na drogę, bez konieczności regulacji ciśnienia w oponach. Jednocześnie, wpływ ciężkich maszyn na glebę jest zminimalizowany dzięki szerszej powierzchni bieżnika podczas pracy w polu - wyjaśnia Hübner.

Fot. Continental

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony