ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

12 dni temu  11.06.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Firma Apollo Tyres wprowadza na rynek model Vredestein Wintrac Pro+. Tę oponę zimową klasy premium opracowano specjalnie do samochodów o bardzo wysokich osiągach, w tym SUV-ów, a także do nastawionych na osiągi pojazdów elektrycznych najnowszej generacji.

Nowa opona zimowa zastępuje model Wintrac Pro. Wykorzystano w niej nową, zaawansowaną mieszankę bieżnika, która zapewnia lepszą przyczepność, pewniejsze prowadzenie i krótszą drogę hamowania na śniegu, błocie pośniegowym i lodzie, a także mniejszy opór toczenia, co przekłada się na niższe zużycie paliwa, a tym samym większy zasięg. Podobnie jak poprzedni model gwarantuje ona doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni i wiodącą w swoim segmencie trwałość.

Opony Wintrac Pro+ można już zamawiać. Są one dostępne w ponad 120 rozmiarach, pasujących do obręczy kół o średnicy od 17 do 22 cali. Większość opon z nowej serii Wintrac Pro+ ma indeks prędkości „Y”, co oznacza możliwość jazdy z prędkością do 300 km/h. Wszystkie oznaczone są „symbolem alpejskim”, który wskazuje na zgodność z przepisami UE dotyczącymi opon zimowych (ECE R117) do użytkowania na śniegu i lodzie.

Wintrac Pro+ zawiera nową, specjalnie dostosowaną mieszankę polimerów i żywic nowej generacji, które zapewniają większą elastyczność bloków bieżnika, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach, co pozwala zwiększyć przyczepność opony na zaśnieżonych nawierzchniach. Nowa mieszanka to nie wszystko. Zastosowano także rzeźbę bieżnika z ostro wyprofilowanymi rowkami środkowymi i lamelami na krawędzi, aby zapewnić pewne i przewidywalne pokonywanie zakrętów w trudnych warunkach zimowych. Równomierne rozłożenie nacisku na bieżnik optymalizuje przyczepność na śniegu, a poziome lamele w części centralnej ułatwiają stopniowe hamowanie i przyspieszanie. Dzięki tym rozwiązaniom podczas jazdy po śniegu nowa opona Wintrac Pro+ w porównaniu z poprzednikiem — modelem Wintrac Pro w rozmiarze referencyjnym 245/45 R18 100V XL — odznacza się krótszą o 4% drogą hamowania, zwiększoną o 5% przyczepnością i nawet o 20% lepszymi właściwościami jezdnymi.

Nowa opona zachowuje wysoką trwałość, typową dla serii Wintrac Pro. Mieszanka bieżnika jest odporna na zużycie, co jest zasługą zastosowania nowej, zaawansowanej kombinacji polimerów i wypełniaczy. To więcej niż wystarczające parametry, które pozwalają na użytkowanie przez wiele sezonów zimowych. Opona Wintrac Pro+ bazuje na modelu Wintrac Pro, który odniósł ogromny sukces, a w niezależnych testach został uznany za wyróżniający się największą trwałością w swoim segmencie*.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony